AON se spojuje s Willis Towers Watson! Makléři mají novou globální jedničku


			AON se spojuje s Willis Towers Watson! Makléři mají novou globální jedničku

Společnost AON se dohodla na převzetí konkurenční firmy Willis Towers Watson za téměř 30 miliard dolarů. Vznikne tak největší pojišťovací makléř na světě.

Spojení AONu, druhé největší makléřské společnosti na světě, s firmou Willis Towers Watson, makléřem číslo 3, znamená zrod největšího světového hráče mezi pojišťovacími makléři, jenž zastiňuje konkurenta Marsh & McLennan Cos. Inc. A to i přesto, že ten v loňském roce koupil společnost Jardine Lloyd Thomson Group PLC, dalšího aktéra v TOP 10 největších globálních makléřů. Hlavní výhodou avizovaného sloučení je rozšíření oborů podnikání a zvýšení efektivity v AONu. Celá transakce musí být ještě schválena úřady a dokončena by měla být v první polovině roku 2021.

AON„Tato obří transakce vytváří inovativnější platformu schopnou přinést lepší výsledky všem zúčastněným stranám. Mám na mysli přidanou hodnotu pro klienty, specialisty daných firem, pro všechny partnery a také investory. Odbornost společnosti AON v oblasti rizik, penzí a zdraví zrychlí vytváření nových řešení, nabídne efektivní sladění vzniklého kapitálu s žádanými potřebami klientů v oblastech s vysokým růstem, jako jsou kybernetika, investice, duševní vlastnictví, klimatická rizika a různorodá zdravotní řešení,“ řekl generální ředitel AON Greg Case.

Podle dohody, která byla na spadnutí už v loňském roce a která nyní vzbudila kvůli řádění koronaviru a prudkém pohybu na akciových trzích určité překvapení, akcionáři společnosti Willis Towers Watson získají za jednu svoji akcii 1,08 akcie firmy Aon. To odpovídá hodnotě 232 dolarů za akcii a pro akcionáře firmy Willis to představuje 16% zisk. Po dokončení dohody současní akcionáři firmy AON budou vlastnit zhruba 63 % sloučené firmy. Akcionáři Willis Towers Watson zbývajících 37 %.


Mohlo by vás zajímat: Významné spojení! GrECo International vstupuje do STAR INSURANCE GROUP


„Spojení společností Willis Towers Watson a AON je přirozeným dalším krokem na cestě k lepšímu poskytování služeb klientům v oblastech lidských zdrojů, rizik a kapitálu. Tato transakce urychluje tuto cestu tím, že poskytuje kombinovaným týmům významnou příležitost rychleji řídit inovace a přinášet větší hodnotu našim produktům,“ uvedl generální ředitel Willis Towers Watson John Haley.

Spojená společnost bude působit pod názvem  AON a ředitelství se bude nacházet v Londýně. John Haley se ujme role výkonného předsedy se zaměřením na růst a inovační strategii. Společnou firmu povedou Greg Case a finanční ředitelka AON Christa Davies spolu s vysoce zkušeným a osvědčeným týmem. Představenstvo bude složeno z vedoucích pracovníků obou firem.


Mohlo by vás zajímat: Ivan Špirakus: Nové zkoušky jsou věčným soubojem mezi teorií a praxí


AON rozvinul svůj domácí i mezinárodní obchod výrazně v devadesátých letech a v první dekádě po přelomu století, když se mu povedla série sofistikovaných transakcí.  Ačkoli firemní kořeny jsou v Chicagu, kde je také společnost na trhu do současnosti silná, přenesl sídlo v roce 2012 do Londýna, aby využil podstatných daňových úlev. AON je přední světový poskytovatel rizikového managementu, pojišťovací a zajišťovací makléřská společnost, společnost zaměřená na lidské zdroje. AON hledá řešení inovativní a efektivní cestou pro své klienty ve více, než 120 zemích prostřednictvím světových zdrojů a technických znalostí.

Willis Towers Watson je původem z Londýna, ale významně posílil expanzí na americký trh díky akvizici společnosti Corroon & Black Corp. v roce 1990. Willis je přední nezávislý zprostředkovatel a konzultant v oblasti risk managementu a nabízí i obchodní a poradenské služby týkající se pojištění. Zabývá se všemi typy pojištění, přičemž není spojen s žádným výhradním pojistitelem. Willis Group je zastoupena prostřednictvím téměř 20 000 zaměstnanců ve více než 400 kancelářích ve 120 zemích světa.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články