Velikonoční díky Colonnade operátorům Linky bezpečí a Linky seniorů


			Velikonoční díky Colonnade operátorům Linky bezpečí a Linky seniorů
16.4.2020 Tiskové zprávy

Společnost Colonnade o Velikonocích rozdělila částku 100 000 korun mezi dvě organizace provozující bezplatné telefonní linky pomoci, nadaci Elpida a Linku bezpečí s.z. Pro operátory obou linek připravila překvapení v podobě velikonočních dárkových košů.  

Letošní velikonoční nadílka Colonnade putovala operátorům Linky bezpečí a Linky seniorů. Ty jsou v posledních týdnech zavaleny telefonáty od osamělých seniorů, dětí i jejich rodičů, na které doléhají vládní opatření spojená s omezením volného pohybu, uzavřením škol a firem.


Mohlo by vás zajímat: Jako za války. Co způsobil koronavirus a jak rozhýbat ekonomiku?


„Při rozhodování o tom, jak bychom mohli být v současné době nápomocni, jsme hledali službu, která možná není na první pohled tak vidět jako práce lékařů, sester či hasičů, ale stejně tak mnohokrát zachraňuje lidské životy. Rozhodnutí věnovat po 50 000 Kč nadaci Elpida a Lince bezpečí bylo jednoduché. Obě organizace poskytují služby nejzranitelnějším skupinám spoluobčanů, mají celostátní pokrytí, fungují každý den a jsou bezplatné. Náklady na jeden hovor jsou přibližně 100 Kč, a námi věnovaná částka tak může pomoci odbavit v nadcházejících týdnech až 1000 hovorů,“ uvádí Dominik Štros, generální ředitel Colonnade.Velikonoce, Colonnade

„Za každou dobrou službou stojí srdcaři, kteří svou práci dělají s láskou a plným nasazením. Protože operátoři na linkách jsou těmi, kteří každý den dodávají volajícím naději a pomocnou ruku, chtěli jsme jim dát prostřednictvím velikonoční nadílky vědět, že si velmi vážíme jejich práce a dodat jim povzbuzení do týdnů nadcházejících. Zároveň myslíme i na naše klienty – seniory, kterým prostřednictvím SMS zasíláme informace o službách nadace Elpida s kontaktem na bezplatnou linku, na kterou se mohou obracet,“ dodává Dominik Štros.


Mohlo by vás zajímat: Dopady pandemie na hospodářství a úvěroví pojistitelé


LINKA SENIORŮ – Nadace Elpida

Linka seniorů 800 200 007 je linka krizové pomoci pro klienty z celé České republiky. Je zcela anonymní a bezplatná a v České republice funguje již 18 let. Jen v loňském roce se na Linku obrátilo na 27 tisíc lidí. V současnosti volá každý den přes padesát seniorů, kteří potřebují dojít nakoupit potraviny, drogerii či vyzvednout léky. Ve spolupráci s Junákem – českým skautem, je seniorům zajištěna pomoc prostřednictvím dobrovolníků, kteří jsou volajícímu k dispozici přímo v místě bydliště.

LINKA BEZPEČÍ s.z.  

Linka bezpečí pomáhá s řešením náročných životních situací i každodenních starostí a problémů.  Poskytuje krizovou intervenci a poradenství pro klienty z celé České republiky prostřednictvím telefonu, chatu a emailu. Nepřetržitý provoz telefonických služeb Linky bezpečí zajišťuje přibližně 80 zaměstnanců. Linka je k dispozici nejen dětem, ale i jejich rodičům.

Zdroj: Colonnade

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články