10 fenoménů, které mohou v pojišťovnictví způsobit zemětřesení: Insurtech


			10 fenoménů, které mohou v pojišťovnictví způsobit zemětřesení: Insurtech
27.1.2020 InsurTech, Technologie

Co skutečně přinese budoucnost do oboru pojišťovnictví? Jak je třeba podniky strategicky přenastavit, na co je zaměřit? Kdy a kde hrozí v nejhorším případě pád? Nad těmito otázkami se zamysleli redaktoři německého odborného portálu Versicherungswirtschaft a podrobili zkoumání deset nejnapínavějších vývojových fenoménů v branži. A o čem se mluví snad nejvíce? O Insurtechu jako „naleptávači“ tradic v pojišťovnictví.

Jedni tvrdí, že nad tím pravým pionýrským Insurtechem už se zavřela voda. Jiní naopak věří, že teprve nyní se Insurtech dostal do toho pořádného tempa. Jak to tedy ve skutečnosti je? Pravděpodobně za oběma tvrzeními je velký kus pravdy. Protože po počátečních letech vzájemného okukování a řídkého sbližování se staly některé Insurtechy mezitím silnými tržními hráči, a v mnoha případech také seriózními partnery tradičních pojišťoven.

Změnu vzájemného vztahu Insurtechu a pojišťovacího odvětví komentoval Frank Reichelt, manažer zajišťovny Swiss Re: „Zatímco na počátku vládla skepse a určitá odtažitost a lidé z branže se snažili vše spíše bagatelizovat, nyní už naslouchají a věnují novému fenoménu pozornost. A z toho vyplývají nové šance – právě s ohledem na kooperaci a partnerství.“


Mohlo by vás zajímat: Skupina Partners otevře penzijní společnost. Uvažuje i o bance  


Prvních 9 měsíců roku 2019 přineslo podle společnosti Willis Towers Watson celosvětově 239 transakcí a 4,36 miliardy USD investic do Insurtechu – o 5 % více v porovnání s celým rokem 2018. Mnichovská zajišťovna navýšila svůj podíl v Next Insurance a učinila kalifornský startup opravdovým jednorožcem. A takových znamení větší vážnosti nových hráčů bylo více. To už něco znamená, i když velké přesuny moci a poměrů na trhu se tak rychle konat nebudou. Pojišťovny v tomto směru bojují dál: startupy jim pomohly uznat a uvědomit si, jaké inovace a změny je potřeba interně provést, a převedly je do nové éry.

„Pomalá adaptace na rychle se měnící prostředí a okolnosti už nefunguje. A oboru pojišťovnictví velmi prospělo, že vznikl tento nový svět malých hbitých firem. Insurtech přinesl do branže nové nápady a flexibilitu,“ hodnotí vývoj Frank Reichelt ze Swiss Re.

Trend je jasný: obě strany profitují vzájemně a na partnerství mohou dále růst – a to i v situaci, kdy samozřejmě ne všechny kooperace povedou k neomezenému úspěchu.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články