Zajímavost: Náklady na lékařské ošetření Britů v zahraničí prudce rostou


			Zajímavost: Náklady na lékařské ošetření Britů v zahraničí prudce rostou
27.9.2019 Zahraničí

Asociace britských pojistitelů (ABI) publikovala náklady na lékařskou péči poskytnutou občanům UK v zahraničí. Zveřejněné údaje jsou pozoruhodné. Z celkových dat lze odvodit, že cestovatel či turista z UK potřebuje v zahraničí každé tři minuty urgentní lékařskou péči. Nákladový účet za poskytnuté služby je na nejvyšší úrovni za posledních osm let.

Jako příklad ABI uvádí, že léčení srdečních problémů v USA vyjde na 241 000 GBP a lékařská péče při krvácení do mozku stojí v Číně 200 000 GBP. Ovšem i za ošetření zlomené paže se platí v San Franciscu 153 000 GBP a lékařská péče při srdečním infarktu si vyžádá v Turecku 89 000 GBP.  Při těchto nákladech je udivující, že každý pátý občan UK stále ještě cestuje do zahraničí bez cestovního pojištění, přičemž průměrné pojistné u tohoto pojištění činí jen 38 GBP.


Mohlo by vás zajímat: Počet obyvatel ČR vzrostl na 10,67 milionu. Díky migraci


Z analýzy 500 000 pojistných událostí v roce 2018, jež likvidovali pojistitelé provozující cestovní pojištění, ABI vyplynulo, že:

  • pojistitelé provozující cestovní pojištění pomohli 153 000 britských cestovatelů, kteří potřebovali urgentní lékařské ošetření v zahraničí. To značí, že na jeden den jich v průměru připadalo 420, nebo na každé tři minuty jedna osoba;
  • výplaty pojistných plnění za poskytnuté lékařské služby činily celkem 209 mil. GBP a v průměru každý den pak 570 000 GBP. Jde o nejvyšší částku od roku 2010;
  • pojistitelé provozující cestovní pojištění celkově v roce 2018 poskytli odpovídající pojistná plnění ve výši 399 mil. GBP. Z toho připadlo na uhrazené léčebné výlohy 52 %. Náklady na storno zájezdu se podílely na celkových pojistných plněních 36 % a 4 % se vztahovala na ztrátu zavazadel či peněz.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články