Zurich Insurance bude propouštět manažery


			Zurich Insurance bude propouštět manažery

Mario Greco, nový generální ředitel Zurich Insurance plánuje zvýšit ziskovost pojišťovny sloučením největších divizí, prodejem majetku a propouštěním manažerů.

Nový generální ředitel usedl do nejvyššího křesla švýcarské pojišťovny v březnu tohoto roku. Jeho úkolem bylo vyvést pojišťovnu z pozvolného poklesu zisků a opět švýcarský stroj na peníze nastartovat.

Na pomalém ekonomickém růstu nesou svou vinu nízké úrokové sazby s negativním dopadem na investice a rovněž stále rostoucí požadavky regulátorů. Mario Greco, který do Zurich Insurance přešel z konkurenční Generali, chce zisky pojišťovny akcelerovat nejen prodejem majetku a sloučením velkých divizí, ale rovněž plánuje personální změny. V hledáčku má přibližně 380 manažerů, kteří s největší pravděpodobností dostanou výpověď. Zurich Insurance má v současné době ve světě okolo 1 900 manažerů a z toho 1 300 jich působí ve Švýcarsku. Mario Greco se pokusí ušetřit přerozdělením jejich povinností na manažery zbylé.


Čtěte také: Bývalý generální ředitel Zurich Insurance Martin Senn, spáchal sebevraždu


Již dříve společnost uvedla, že do konce roku 2018 ovlivní reorganizace pojišťovny až 8 000 pracovních míst.

Mluvčí pojišťovny informace o počtu plánovaných propuštěných nekomentovala. Uvedla pouze, že tento měsíc má pojišťovna dokončit jednání se zástupci odborů.

Čistý zisk Zurich Insurance v první polovině roku klesl na 739 milionů dolarů z 840 milionů v loňském roce. Důvodem byly náklady na restrukturalizaci a vyšší výplata škod způsobených přírodními katastrofami. Výsledky však překonaly očekávání analytiků, kteří počítali v průměru se ziskem 646 milionů USD.

Zdroj: NZZ am Sonntag

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články