Eva Gmentová představuje: Učebnice Pojištění v kostce a Pojištění občanů


			Eva Gmentová představuje: Učebnice Pojištění v kostce a Pojištění občanů
12.6.2020 Pojistný trh

Ani jako dítě, ani za studií jsem si nemyslela, že skončím jako příslušník pojišťovnického cechu. Vlastně ani v době, kdy jsem studovala vysokou zemědělskou, jsem si nepředstavovala, že někdy nastoupím do Státní banky československé a bude ze mě bankéř. Přesto se obojí stalo. Nejdřív jsem byla bankéřem a pak makléřem.

Obor pojišťovnictví byl pro mě v době, kdy jsem se mu začala věnovat, velkou neznámou, ale záhy mě chytil a pohltil a stal se mým životem. Označení pojišťovák jsem vždycky vnímala jako hanlivé, pohrdlivé. V době mé „největší makléřské slávy“ jsem hodně jezdila na Moravu, a tam mě vždy vítali slovy „přijely pojišťovačky z Prahy“. Ze začátku jsem se tomu označení bránila, ale časem jsem si na něj zvykla a pochopila jsem, že na něm není nic špatného - vyjadřovalo prostě moji profesi.


Mohlo by vás zajímat: Výzva jedenácti: Lékaři Univerzity Karlovy volají po odblokování společnosti!


Profesi, kterou jsem milovala a miluji. Profesi, kterou vnímám jako službu klientovi. Pojištění je služba, ať si kdo chce, co chce, říká, a měla by být službou v pravém slova smyslu. Vždyť i v zákonu o distribuci pojištění a zajištění je ustanovení, které nás pojišťováky nabádá poskytovat tuto službu v nejlepším zájmu zákazníka.

Studijni_materialy_08_Pojisteni-obcanu_MOCKUP-Reklamahttps://www.knihy-radosti.cz/

Aby však bylo skutečnou a zanícenou službou, musí všichni, kdo ji poskytují, být nejen poctiví, opravdoví a zamilovaní do své práce, ale také odborně zdatní. Odborníci na slovo vzatí. Odborníci, kteří umějí klientovi poradit, kteří dokážou navrhnout kvalitní pojistnou ochranu, kteří vědí, jak na trhu sehnat pojištění, které klient potřebuje, kteří při škodě zastupují klientovy zájmy a kteří ve službě klientovi nikdy nepoleví a vždy stojí na jeho straně. Teď jsem použila slogan jednoho makléře, ale věřím, že mi to odpustí, protože stát na straně klienta by měl nejen makléř, ale i pojišťovna. Na straně klienta by měl stát každý, kdo poskytuje službu. A pojištění je služba klientovi.


Mohlo by vás zajímat: Historicky osvědčený vestavěný stabilizátor pojišťovnictví ve vážném ohrožení


Jedním z pilířů pojistné služby je odbornost. Ta byla vždy mou devizou i nejvyšší metou, a proto jsem se začala věnovat vzdělávání. Oslovila jsem odborníky na pojistném trhu, aby se mnou spolupracovali jako lektoři, komisaři nebo dokonce obojí. A tak jednou, když jsme se sešli v naší oblíbené hospůdce, vznikl nápad sepsat to, co umíme a co je nám vlastní. Sepsat praktickou příručku o pojištění.

Studijni_materialy_08_Pojisteni-v-kostce_MOCKUP-Reklama

Slovo dalo slovo, pak vzniklo několik stránek a dnes jsou na světě dvě učebnice o pojištění. Učebnice, které neduplikují studijní materiály ke zkouškám, ale kladou si za cíl přinést odborné informace nejen o teorii, ale především o praktické stránce a o základních pojistných produktech. Naším neskromným cílem bylo, aby se učebnice staly příručkou každému, kde chce poskytovat kvalitní službu. Snem každého autora je, aby jeho kniha měla ohmatané listy, a naším snem je, aby se z našich učebnic staly průvodci nejen s ohmatanými listy, ale i s podtrhanými statěmi, zvýrazněnými body a čtenářovými poznámkami. Aby si našly své místo nejen v knihovnách, ale především na stole nebo v aktovce dobrého pojišťováka.

Učebnice můžete zakoupit přímo na našem webu, nebo na webu vydavatele www.knihy-radosti.cz. Pošleme vám je poštou, nebo doručíme osobně. Všichni, kdo jsme se na vydání podíleli, se těšíme, až se učebnice stanou pomocníkem každému, kdo chce poskytovat kvalitní pojistnou službu.

Za autory Petra Zárubu, Janu Mejtskou, Pavla Engsta, Dušana Šídla, Věru Lukášovou, Ivetu Fojtíkovou a Kateřinu Lhotskou, která napsala předmluvu, se těším na setkání na stránkách našich učebnic.

Ing. Eva Gmentová, LL.M.
Specialista na vzdělávání v oblasti korporátního pojištění
Zakladatelka E.G.I. Education Grow Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

RSS

Související články