Česká asociace pojišťoven si zvolila nové vedení. Kdo bude v čele?


			Česká asociace pojišťoven si zvolila nové vedení. Kdo bude v čele?

Do svého orgánu, Prezidia, si shromáždění členů České asociace pojišťoven (ČAP) každé dva roky volí členy prezidia. Nové devítičlenné Prezidium bylo voleno ve čtvrtek 1. prosince 2022. Zajímá vás, kdo stanul ve vedení ČAP?

Prezidentem ČAP se stal opět Martin Diviš, generální ředitel a předseda představenstva pojišťovny Kooperativa. Viceprezidenty byli zvoleni Dušan Quis, předseda představenstva Allianz pojišťovny, a Roman Juráš, předseda představenstva Generali České pojišťovny.


Mohlo by vás zajímat: INSIA je součástí skupiny UNILINK. Ivan Špirakus zůstává generálním ředitelem


Za členy Prezidia ČAP byli zvoleni Martin Žáček (UNIQA pojišťovna), Jiří Střelický (ČSOB Pojišťovna), Maurick W. Schellekens (NN), Jaroslav Besperát (Česká podnikatelská pojišťovna), Dominik Štros (Colonnade Insurance S. A.) a Libor Dvořák (ERV Evropská pojišťovna, a.s.). Stejně tak byli zvoleni členové kontrolní komise ČAP: Jana Jenšová (SV pojišťovna, a.s.), Eva Vaňková (HDI Versicherung AG, organizační složka) a Helena Indrová (Komerční pojišťovna a. s.).


Mohlo by vás zajímat: Veronika Hašplová: Pojištění elektroaut Allianz naplňuje všechny potřeby řidičů


Asociace bude i nadále pokračovat ve svých vytyčených cílech a strategiích. Česká asociace pojišťoven je například aktivní v legislativních procesech, kdy její připomínky k právním předpisům týkajícím se pojišťovnictví české i evropské legislativy pomáhají stabilizovat podmínky na českém pojistném trhu. Zajišťuje také vzájemnou výměnu a sdílení informací za účelem prevence a odhalování pojistného podvodu a dalšího protiprávního jednání.

ČAP sjednocuje pravidla a postupy členských pojišťoven v oblasti technické, informační i statistické a v neposlední řadě také objektivně a srozumitelně informuje (např. pomocí médií, webových stránek a publikací) veřejnost o vývoji pojistného trhu. Výraznou rolí asociace je také vzdělání, kdy je garantem odborné informovanosti a vzdělávání na všech pracovních úrovních pojistného trhu.


Mohlo by vás zajímat: Pod lupou Dušana Šídla: Jak na následné vzdělávání?


Zvolené vedení ČAP

Martin Diviš začal pracovat v Kooperativě v roce 1996. Od roku 1999 byl zodpovědný za reklamní strategii, sponzoring a PR. V roce 2001 se stal ředitelem Odboru marketingu a komunikace. V roce 2005 byl jmenován vrchním ředitelem a členem nejužšího vedení Kooperativy a o rok později se stal náměstkem generálního ředitele. V roce 2008 se ujal pozice generálního ředitele. Prezidentem ČAP byl již na třetí funkční období zvolen a je také místopředsedou správní rady v ČKP.

Roman Juráš pracuje ve skupině Generali, jíž je Generali Česká pojišťovna součástí, od roku 1996, kdy byl zodpovědný za zavedení dceřiné společnosti Generali na Slovensku. V letech 2001 až 2007 zastával pozici výkonného ředitele slovenské Generali a od roku 2008 působil bezmála pět let na pozici šéfa bankopojištění v Generali Versicherung ve Vídni. V roce 2013 se jako generální ředitel vrátil do top managementu slovenské Generali. Od září 2019 je generálním ředitelem a předsedou představenstva Generali České pojišťovny.


Mohlo by vás zajímat: Hyperinflace je jiná liga!


Dušan Quis začínal v pojišťovnictví v roce 2005 jako ředitel pobočky ING pojišťovny a postupně pracoval na pozicích manažera podpory prodeje, obchodního ředitele Interní obchodní sítě, obchodního ředitele ING pojišťovny na Ukrajině, generálního a obchodního ředitele ING pojišťovny na Slovensku, člena představenstva zodpovědného za obchod v ČSOB pojišťovně, výkonného ředitele PPF pojišťovny v Moskvě a obchodního ředitele (CSO) Allianz Slovenské pojišťovny. V květnu 2018 se stal předsedou představenstva (CEO) Allianz pojišťovny v České republice.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články