Anketa Pojišťovna roku přesouvá slavnostní galavečer a prodlužuje hlasování


			Anketa Pojišťovna roku přesouvá slavnostní galavečer a prodlužuje hlasování

Asociace českých pojišťovacích makléřů ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven a specializovaným portálem oPojištění.cz oznamují, že slavnostní vyhlášení výsledků jubilejního 20. ročníku odborné ankety Pojišťovna roku plánované na 14. října. v Kongresovém centru ČNB se kvůli nouzovému stavu ruší. Náhradní termín je stanoven na 1. prosince, a proto je prodlouženo hlasování v anketě o celý měsíc, tedy do 6. listopadu 2020.

Hodnocení v anketě bude tedy dle aktuálního rozhodnutí organizátorů probíhat do 6. listopadu 2020 na samostatných stránkách www.pojistovnaroku.cz buď on-line, nebo je možné stáhnout si tam anketní lístek a vyplnit off-line. Hlasování se mohou zúčastnit všichni samostatní zprostředkovatelé registrovaní ČNB dle zákona 170/2018 Sb. Kvůli koronavirové epidemii a nucenému odkladu ankety z jara na podzim se organizátoři také rozhodli prodloužit hodnocené období roku 2019 o první tři čtvrtiny roku 2020 – proto tedy Pojišťovna roku 2019 – 2020


Mohlo by vás zajímat: Novinky v právní úpravě ochrany spotřebitele


Nejlepší pojistitelé získají ocenění v pěti hlavních kategoriích, tedy v pojištění průmyslu a podnikatelů, pojištění občanů, autopojištění, ve specializovaném a životním pojištění.V rámci ankety bude již tradičně jmenována i Osobnost pojistného trhu a oceněn Pojišťovací makléř roku. Záštitu nad anketou převzal viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký a generálním partnerem celé akce je opět KPMG.

Ohlednutí za loňským ročníkem

Loňský 19. ročník ankety ovládla Česká podnikatelská pojišťovna, která získala hned tři první místa – v nejprestižnější kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů, v kategorii Pojištění občanů a v Autopojištění. Do čela kategorie Životního pojištění se v květnu 2019 postavila Allianz a kategorii Specializovaného pojištění opět opanovala ERV Evropská pojišťovna, která se jako „rekordmanka“ ankety mohla z vítězství těšit již po dvanácté.


Celá fotogalerie z loňského ročníku ankety k prohlédnutí ZDE.


V souladu s tradicí organizátoři rovněž udělili titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. K laureátům z předešlých ročníků se letos připojil Vladimír Krajíček, bývalý dlouholetý generální ředitel pojišťovny ERV Evropská pojišťovna.


Mohlo by vás zajímat: Když ekonomové nevidí pro stromy les


Již osmým rokem také v rámci ankety pokračuje hodnocení makléřů sdružených v AČPM členskými pojišťovnami ČAP pod názvem Pojišťovací makléř roku. Mezi hlavní kritéria posuzování makléřských výkonů patří např. kvalita podkladů dodávaných pojišťovně, úroveň komunikace makléř – pojišťovna a makléř – klient či správa pojištění. Pojišťovacím makléřem roku 2018 se stala společnost RESPECT, která tak obhájila své loňské prvenství.


Mohlo by vás zajímat: Nejčastější nedorozumění v oblasti zpracování biometrických údajů


Výsledky ankety organizátoři této nejstarší soutěže na pojistném trhu oznámili na slavnostním galavečeru v Kongresovém centru ČNB v Praze. Ceremoniálu se zúčastnilo na dvě stě makléřů, top manažerů pojišťoven, představitelů ČNB, ministerstva financí i asociací finančního trhu, vybraných mediálních partnerů a dalších významných hostů. Záštitu na loňským ročníkem udělil viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký. Připoměňte si tento slavností okamžik.

Zdroj: YouTube

Do hlasování o výkonech pojišťoven se v loni mohli zapojit všichni samostatní zprostředkovatelé a jejich zaměstnanci, kteří působili jako pojišťovací makléři, případně agenti (v kategoriích Životní pojištění a Pojištění občanů). Proti předminulému ročníku ankety se počet hlasů navýšil o celých 22 % (z 6140 na 7492) a průměrné hodnocení stouplo ve všech kategoriích ze 7,3 na 7,7 bodů, což svědčí jak o rostoucím zájmu o anketu, tak o zvyšující se spokojenosti se spoluprací na spojnici pojišťovna-zprostředkovatel-klient.

Pojišťovna roku 2018 - Celkové výsledky

Pojištění průmyslu a podnikatelů

1

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

2

Česká pojišťovna, a.s.

3

Allianz pojišťovna, a.s.

4

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

5

UNIQA pojišťovna, a.s.

Pojištění občanů

1

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

2

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

3

Allianz pojišťovna, a.s.

4

Česká pojišťovna, a.s.

5

UNIQA pojišťovna, a.s.

Autopojištění

1

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

2

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

3

Česká pojišťovna, a.s.

4

UNIQA pojišťovna, a.s.

5

Allianz pojišťovna, a.s.

Specializované pojištění

1

ERV Evropská pojišťovna, a.s.

2

D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočka pro ČR

3

INTER PARTNER ASSISTANCE, organizační složka

4

COFACE, organizační složka

5

AGRA pojišťovna, organizační složka

Životní pojištění

1

Allianz pojišťovna, a.s.

2

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

3

Pojišťovna České spořitelny, a.s., VIG

4

UNIQA pojišťovna, a.s.

5

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

 

Osobnost pojistného trhu

Vladimír Krajíček

 

Pojišťovací makléř roku 2018

1

RESPECT, a.s.

2

RENOMIA, a. s.

3

C.E.B., a.s.

4

INSIA a.s.

5

OK Group a.s.

     

Podrobné informace o anketě, její historii i kritériích hodnocení jsou k dispozici na webových stránkách ankety.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články