Swiss Re chce více obchodů v Africe


			Swiss Re chce více obchodů v Africe

Švýcaři budují pozice pro Swiss Re´s Reinsurance Business Unit v Africe. Pojistitel obdržel licenci pro pojišťování majetku a odpovědnosti v JAR. Doposud tam byla společnost činná v oblasti životního a zdravotního pojištění. Swiss Re vidí tyto obchody jako odrazový můstek k větším aktivitám na africkém kontinentu.

Rozšíření obchodních aktivit v odvětvích majetku a odpovědnosti bude provozováno v dceřiné společnosti Swiss Re Life and Health Africa Limited, zatímco firma doposud působila pod názvem Swiss Re Africa Limited. Šéf společnosti Thys Nieuwoudt zřídil pobočku v Kapském Městě a ihned začal dále rozšiřovat obchody v JAR. Nicméně firma má větší plány než jen pro tento region. Kapské Město má být jen nástupním místem k vybudování sítě všude v Africe.

CEO Swiss Re Reinsurance EMEA Jean-Jacques Henchoz u příležitosti zahájení nové africké etapy prohlásil: „Naše expanze v JAR položí základy pro umocnění naší obchodní strategie pro celý kontinent. Přesunem centra našich afrických obchodů zpět do Afriky vysíláme jasný signál, že věříme v potenciál a silnou budoucnost. Swiss Re bude usilovat o využití příležitostí v JAR a kdekoli jinde na kontinentu.“


Mohlo by vás zajímat: Generali prodává dceřinou společnost v Belgii


Každopádně se africký pojistný trh jeví stále více atraktivním pro evropské pojišťovny. Například Allianz už v dubnu ohlásila, že hodlá v nadcházejících dvanácti letech investovat přes Emerging Africa Infrastructure Fund (EAIF) celkem 75 milionů eur a 25 milionů USD. Koncernový šéf Oliver Bäte vidí podle svých slov „enormní růstový potenciál na afrických trzích“.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články