Termín transpozice IDD posunut


			Termín transpozice IDD posunut

Směrnice IDD měla být na národní úrovni transponována do 23. února 2018. V účinnost pak má vstoupit 1. října 2018. Nově však Rada EU posunula termín transpozice na národní úrovni do 1. července 2018, účinnost zůstala zachována. Členské státy tak získaly více času připravit se k tak zásadní legislativní změně.

IDD, která si klade za cíl zvýšit harmonizaci regulace zprostředkování napříč EU a zásadní posílení ochrany spotřebitele, bude do české legislativy transponována novelou zákona o distribuci pojištění. Její návrh už byl v lednu 2018 schválen vládou, prošel také prvním čtením v Poslanecké sněmovně a byl přikázán k projednání rozpočtovému výboru.


Mohlo by vás zajímat: Návrh zákona o distribuci pojištění podpořila Sněmovna


Návrh zákona se zaměřuje na sjednocení regulatorních principů a ochrany spotřebitele napříč finančním trhem, zajištění stejné úrovně ochrany spotřebitele pro různé způsoby distribuce, posílení důrazu na srozumitelnost a srovnatelnost informací o finančních produktech (zejména pak informací o nákladech životního pojištění) a zvýšení nároků na profesionalitu osob působících při distribuci pojištění a zajištění.

Více informací ZDE

Zdroj: Rada EU

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články