Video: Jak proběhlo předávání cen ankety Pojišťovna roku zástupcům Allianz?


			Video: Jak proběhlo předávání cen ankety Pojišťovna roku zástupcům Allianz?

Pojišťovna Allianz zcela ovládla prestižní anketu Pojišťovna roku Asociace českých pojišťovacích makléřů, ČAP a specializovaného portálu opojisteni.cz. Zlato získala ve čtyřech kategoriích z pěti. Počínaje životním pojištěním, přes autopojištění a pojištění občanů až po pojištění průmyslu a podnikatelů. Nejlepším specializovaným pojistitelem se navíc stala úvěrová pojišťovna Euler Hermes, která je součástí skupiny Allianz. Podívejte se, jak proběhlo předávání cen. Video připravila Allianz TV, která již několik let detailně informuje o vývoji pojišťovnictví jako celku a také o životě profesionálů v této úspěšné pojišťovně.

Letošní ročník byl kvůli pandemii koronaviru výjimečný. Organizátoři byli nuceni odložit pořádání ankety z jara na podzim, a tak prodloužili hodnocené období roku 2019 i o rok 2020 (hlasování bylo uzavřeno 6. 11.) – proto tedy Pojišťovna roku 2019-2020.


Mohlo by vás zajímat: Tomáš Nidetzký: Pojistný trh je stabilní a solventní


A jak konkrétně se odrazil názor hodnotitelů v pěti oceňovaných kategoriích? V kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů se z prvenství radovala pojišťovna Allianz, následována Generali Českou pojišťovnou (GČP) a Českou podnikatelskou pojišťovnou (ČPP). Rovněž v Pojištění občanů patřilo zlato Allianz. Druhé místo získala ČPP a třetí se umístila Kooperativa. Allianz dominovala také kategoriím Autopojištění a Životní pojištění, shodně ji pak na druhém a třetím místě následovaly GČP a ČPP. Ve Specializovaném pojištění se asi nejvýrazněji projevily dopady koronakrize: po letech kralování na čele žebříčku musela ERV Evropská pojišťovna uvolnit místo pojišťovně Euler Hermes, stříbrná pozice patří pojišťovně Atradius a třetí příčka náleží Agra pojišťovně.

Zdroj: YouTube, Allianz TV

V souladu s tradicí organizátoři v rámci ankety rovněž udělili titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Letos se ke skupině laureátů připojil generální ředitel společnosti INSIA, dlouholetý člen vedení  člen vedení Asociace českých pojišťovacích makléřů a zakladatel ankety Pojišťovna roku Ivan Špirakus.


Mohlo by vás zajímat: Postřehy Evy Gmentové: Finanční gramotnost naruby


V rámci ankety také probíhá hodnocení makléřů sdružených v AČPM členskými pojišťovnami ČAP pod názvem Pojišťovací makléř roku. Tím se stala největší česká makléřská společnost RENOMIA, která se také opakovaně umisťuje na prvním místě v exkluzivním žebříčku portálu oPojištění.cz TOP 30 pojišťovacích makléřů. Pomyslné stříbro brala společnost RESPECT a bronz patří OK Group.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články