Tomáš Nidetzký: Pojistný trh je stabilní a solventní


			Tomáš Nidetzký: Pojistný trh je stabilní a solventní
1.12.2020 Pojistný trh

Asociace českých pojišťovacích makléřů ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven a specializovaným portálem oPojištění.cz vyhlásily výsledky 20. ročníku odborné ankety Pojišťovna roku. Viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký u této příležitosti zhodnotil letošní vývoj pojistného trhu.

Přestože letošní rok nese atraktivní označení v podobě dvou dvacítek, dominuje mu číslovka 19 spojená s označením virového onemocnění COVID. Koronavirová pandemie zasáhla život každého z nás a přinesla nejen bezprecedentní ekonomické dopady, ale také vysokou míru nejistot a rizik.  

Vedle stejně bezprecedentní reakce vlád a centrálních bank se s dopady protipandemických opatření musely vypořádat všechny podnikatelské subjekty. Je jistě skvělou zprávou pro všechny, že finanční sektor v České republice si i v průběhu pandemie udržel vysokou odolnost vůči všem nepříznivým šokům.


Mohlo by vás zajímat: Kontrola klientů finančních institucí v boji proti praní špinavých peněz


Z pohledu sektoru pojišťoven můžeme konstatovat, že sektor jako celek je stabilní a disponuje vysokou úrovní solventnosti. Velmi oceňuji, že i přes složitou situaci pokračovala kultivace trhu v oblasti distribuce pojištění. Věřím, že nejen já, ale především klienti zaznamenávají tento pozitivní trend a vnímají rostoucí kvalitu prodejního procesu.

Toto přičítám celému komplexu opatření v čele s legislativními změnami připravenými ve spolupráci s Ministerstvem financí, a to jak z hlediska pravidel jednání se zákazníkem, tak z hlediska odbornosti pojišťovacích zprostředkovatelů. Vedle úsilí jednotlivých společností má velkou zásluhu na kultivaci trhu také rostoucí aktivita profesních asociací a při této příležitosti bych chtěl poděkovat za spolupráci Asociaci českých pojišťovacích makléřů.


Mohlo by vás zajímat: Martin Podávka: Velký přehled srovnávačů pojištění


Věřím, že zodpovědný přístup budou pojišťovny i pojišťovací makléři uplatňovat i v nadcházejícím roce, kdy je možné očekávat pokračující nejistotu ohledně některých dlouhodobějších dopadů probíhající pandemie a jejich důsledků na finanční trhy a celou ekonomiku.

S blížícím se koncem letošního roku přeji všem pevné zdraví a v novém roce hodně úspěchů jak v profesním, tak i v osobním životě.

Tomáš Nidetzký
Viceguvernér
Česká národní banka

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články