Postavení pojišťoven: ING


			Postavení pojišťoven: ING

ING je jedinou sledovanou výhradně životní pojišťovnou (na trhu existuje i ING Pojišťovna, která je pro změnu pouze neživotní, ale její pozice je marginální). U této pojišťovny je zřetelný trend pozvolného oslabování, který nyní znamená 9. pozici (meziroční pokles o dvě místa, ale v rámci roku pozvolný růst podílu), v ŽP je po poklesu o tři místa na 6. pozici.

ING před lety zvolila strategii získání stabilního kmene běžně placeného pojištění (v jednorázově placeném pojištění si svůj výkyv zažila v roce 2008) a tento záměr se ukazuje jako správný. Je tedy docela možné, že se opět její podíl v ŽP zvýší ve chvíli, kdy dojde k očekávanému poklesu jednorázově placených pojištění. Nicméně v případě ING objem běžně placeného pojistného druhý rok po sobě klesá (meziročně o 270 miliónů, což je o 6,7%).

V 1. čtvrtletí připravila ING nový produkt IŽP pro GE Money Bank, kde nahradila Generali pojišťovnu. Jde o typický produkt určený pro bankovní kanál, tedy s nízkou úrovní pojistné ochrany. Nicméně z hlediska nákladovosti patří tento produkt mezi ty levnější. Ukazatel PER je 9,6%. Ve 3. čtvrtletí představila pojišťovna novinku – variabilní produkt ING Smart určený pro 2 dospělé osoby a až 10 dětí. Opět je to tedy produkt, který přivítají především vícečetné rodiny. Ukazatel PER pro tento produkt činí 13,5% a jedná se tak o produkt, který patří svojí nákladovostí k průměru mezi ostatními pojišťovnami. Pojišťovna dále uvedla další tranši svého pojištění ING Garance Plus.

ING - vývoj podílu na trhu

Kateřina Lhotská, NESS Czech s.r.o.

Zdroj: Kateřina Lhotská, NESS Czech s.r.o.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články