Čínské pojišťovny se zotavují po koronavirové krizi


			Čínské pojišťovny se zotavují po koronavirové krizi

Zdá se, že čínští pojistitelé mají to nejhorší za sebou. Celkový objem předepsaného pojistného za první čtvrtletí činil v přepočtu 216 miliard EUR, což představuje v porovnání se stejným kvartálem v loňském roce nárůst o 2,29 %. Vyplývá to z aktuální informace čínského pojišťovacího dozoru CRC publikované koncem dubna.

V pojištění osob stouplo vybrané pojistné o 2,73 %, zatímco majetkové pojištění vzrostlo nepatrně o 0,3 %. Hlavní dynamika růstu připadla na měsíc březen, který naopak ve zbytku světa přinesl enormní propad. V Číně navázal růst na zlepšení epidemiologické situace: březen vykázal oproti únoru 2020 strmý nárůst o 83,4 %, neboli o 63,7 miliardy EUR.

Koronavirová krize za sebou nezanechala jen škody, ale také podstatně ostřejší uvědomění si rizik na straně místní populace, a to hlavně ve zdravotní oblasti. V porovnání s 1. kvartálem 2019 stouplo pojistné za soukromé zdravotní pojištění o 21,6 %. Bezmála 50 společností přišlo nejen s novými produkty pro případ onemocnění Covidem-19, nýbrž rozšířily i stávající krytí u soukromého pojištění pro případ závažných onemocnění. Celkem se upgrade týkal až 500 produktů.


Mohlo by vás zajímat: Věštírna Martina Podávky: Bonus-malus je mrtvý. RIP!


Výhodu měli během krize on-line pojistitelé a vykázali podstatný nárůst sjednaných smluv. Na špici se prosadila společnost Taikang Online, internetová dcera pojišťovny Taikang Insurance. Příjmy z pojištění v on-line společnosti vzrostly v 1. čtvrtletí 2020 ve srovnání s loňskem o celých 233 %. Zatím ale nejsou k dispozici finální údaje za růst za samotný březen. On-line pojišťovna ZhongAn získala za stejné období o 33,7 % na pojistném více.

Co se týče kapitálových investic, byly pojišťovny aktivnější než loni. Za 1. kvartál vložily o 9 % více do vázaných peněz, o 17,7 % více do zápůjček a o 17,9 % více do akcií.

Optimismus celého odvětví nelze v současné době přehlédnout. Mnohé společnosti vidí v pokoronavirové krizi enormní šanci. Plánují vývoj dalších produktů odolných vůči krizi, které by chtěly vrhnout na trh. Experti počítají s velkým skokem pojistného kupředu za měsíc duben 2020.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

No neber to????

Like,  21. 5. 2020

Smlouva pojistná skýtá mnoho výhod;
kryje rizika a také řadu lidských příhod.
Třebas do VPPček sbalíš na tři tucty trdel;
A s IPIDem či KIDem si lze vytřít p...l.
(s oboustranným i 2x).

Související články