UK: Fond na podporu postižených koronavirem bude mít 100 mil. £


			UK: Fond na podporu postižených koronavirem bude mít 100 mil. £

Asociace britských pojistitelů (ABI) publikovala prohlášení, ve kterém informovala o tom, že sektory pojišťovnictví a dlouhodobých úspor Spojeného království (UK) vytvořily fond na podporu osob nejvíce postižených COVID-19 s názvem „The COVID-19 Support Fund“. Tento fond by měl disponovat 100 mil. GBP. Závazky je již přitom pokryto 82,5 mil. GBP.

Fond by měl být naplněn dobrovolnými příspěvky firem působících ve výše zmíněných sektorech. Bude fungovat na základě partnerství s charitativní nadací pro pomoc (Charities Aid Foundation - CAF) a se sítí partnerů, a to včetně organizace Národní nadace pro mimořádné události (National Emergencies Trust).


Mohlo by vás zajímat: Robert Kareš: Pandemie je náraz plně rozjetého vlaku do pevné překážky


Hlavním cílem fondu je jednak poskytnout okamžitou podporu charitativním organizacím postiženým COVID-19 a jednak rozvinout dlouhodobý program podpory lidí a komunit a zároveň program řešení nejnutnějších problémů, a to včetně:

  • řešení problémů komunitních charitativních organizací,
  • řešení problémů charitativních organizací, které podporují ty nejzranitelnější osoby, jako jsou zvláště rodiny a děti žijící v největší chudobě a staří lidé žijící v izolaci,
  • iniciativ podporujících dobrý život a mentální zdraví napříč celou společností.

John Low, výkonný ředitel CAF, v této souvislosti uvedl, že hlavním cílem CAF je dostat životně důležité finanční prostředky rychle a bezpečně do rukou mnoha charitativních organizací, které působí v jádru komunit. Vyjádřil rovněž hrdost, že CAF je schopna spolupracovat s entitami v pojišťovnictví a v sektoru dlouhodobých úspor tak, aby se daný cíl naplnil. Low zdůraznil, že podpora potřebným lidem bude v této době obrovsky významná.

Fond, tedy „The COVID-19 Support Fund“, je podporován členy ABI, dále členy Asociace britských pojišťovacích makléřů (The British Insurance Brokers’ Association - BIBA) a Skupinou londýnského trhu (The London Market Group - LMG). Z darů krytých závazky by mělo 20 mil. GBP směrovat do Národní nadace pro mimořádné události, aby mohla nadále podporovat komunitní charitativní organizace, jež stojí v přední linii boje s koronavirem.


Mohlo by vás zajímat: Pojišťovna Pillow získává silného akcionáře. Skupina RSJ je zpět!


K poskytnutí darů se zatím zavázaly tyto firmy: Aviva, Zurich UK, RSA, AXA UK a AXA XL, Allianz Insurance, Lloyd's, Hiscox, Direct Line Group, Admiral, Pension Insurance Corporation, Rothesay Life, American International Group UK Limited, Ageas Insurance, LV= General Insurance, Phoenix Group, Chubb, Ecclesiastical, Aon, Just Group, NFU Mutual, PIB Group, Brokerbility, Canada Life, Chesnara, Sabre, Standard Life Aberdeen, Unum, Ardonagh a Esure.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články