UNIQA eviduje 730 škod za 26 milionů korun z vichřice Sabina


			UNIQA eviduje 730 škod za 26 milionů korun z vichřice Sabina

Během deseti dnů po řádění ničivé vichřice Sabina zaregistrovala UNIQA celkem 730 škod svých klientů. Celková hodnota šplhá k 26 milionům korun. Další stále přibývají. Pojišťovna odhaduje, že celkem může mít živel za následek až 1000 jednotlivých škod s celkovou hodnotou 40 až 50 milionů korun.

Nejvíce škod je hlášeno na majetku – zejména na objektech k bydlení a rekreaci. Větší škody vznikly na podnikatelských budovách. Nejčastěji šlo o poškozené nebo zničené střechy, v některých lokalitách doslova o srolované střešní plechy.

Kromě vichru ničily stavby také spadlé stromy nebo stožáry. V mnoha případech vítr odnesly komíny, které svým zřícením poškodily i střešní krytinu nebo střešní okna. Následkem toho došlo k zatečení vody z lijáků a zničení interiérů, vybavení nebo zásob, strojů a zboží. Přibližně 80 škod se týkalo poškození automobilů. Ty se likvidují z havarijního pojištění.


Mohlo by vás zajímat: Vladimír Přikryl: Změna zdanění rezerv byla diskutována od přijetí SII!


Asi 28 % škod se týká podnikání a živností, zbytek připadá na retailové pojištění. Největšími škodami v retailu je doslova rozpůlená chata nedaleko Prahy, na niž spadl podmáčený, více než stoletý smrk z vedlejšího pozemku. U firem je to několik případů totálního zničení střechy a lijákem zničeného vybavení k podnikání. Udály se v Trutnově, u Teplé v západních Čechách, dále u Prachatic nebo u Berouna. UNIQA registruje ale i řadu škod na Moravě. Sabina skutečně postihla většinu koutů naší země.

V tuto chvíli je už asi 15 % škod vyřízených a vyplacených. Počet hlášení se zvýšil znovu v pondělí a v úterý, když lidé hlásili škody zjištěné na rekreačních objektech.  

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články