Další zvýšení daně na pojistné produkty ve Spojeném království


			Další zvýšení daně na pojistné produkty ve Spojeném království
29.11.2016 Zahraničí, Legislativa

Philip Hammond, britský ministr financí, oznámil další zvýšení IPT (fiskální daně uvalené na britské pojistné produkty) od června 2017 na 12 %. Jedná se už o třetí zvýšeníza necelé dva roky. Ovlivňuje všeobecné pojistné smlouvy včetně nadstandardního zdravotního pojištění, ale ne ty, které jsou z IPT celkově vyňaty (např. životní pojištění).

Hammond prohlásil: „Daň na pojistné produkty je u nás nižší než v mnoha dalších evropských zemích a dosahuje jen poloviny DPH. S cílem zvýšit (státní) příjmy bude v červnu zvýšena ze stávajících 10 % na 12 %.“

Předchozí nárůst IPT byl oznámen v roce 2015 předchozím ministrem financí Georgem Osbornem a ke zvýšení z 6 % na 9.5 % došlo prvního listopadu 2015. Vláda hodnotu opět navýšila od 1. října 2016 na 10 % navzdory očekávaným 12,5 %.

Reakce pojišťoven a zprostředkovatelů

Předseda Asociace zdravotních pojišťoven a zprostředkovatelů (AMII) se důrazně vyjádřil proti tomuto kroku a k témuž vyzval i odbornou veřejnost.

Alex Perry, CEO Bupa Insurance, se nechal slyšet, že tento vývoj „nedává žádný smysl“ a jde o trestání těch, kteří se snaží chránit své zdraví.

Romana Abdin, výkonná ředitelka Simplyhealth řekla: „Hammond dnes mluvil o snížení daní, ale přitom používá IPT jako tupý nástroj pro zvýšení příjmů státní pokladny. IPT tak slouží jako skrytá daň pro lidi se zdravotním pojištěním – budou zdaněni dvakrát za to, že dělají správnou věc a starají se o své zdraví. Tím, že vláda neustále zvyšuje IPT, nutí lidi vracet se k NHS (národní zdravotní službě). Zdravotní pojištění musí být vyňato z IPT bez výjimky. Pokud ne, dojde k dalšímu náporu na NHS, která je vzhledem ke stárnoucí společnosti už teď pod obrovským tlakem.“

BIBA (britská asociace pojišťovacích makléřů) ve svém vyjádření napsala: „Za posledních 15 měsíců došlo k 66% nárůstu IPT. Další navýšení je neslýchané a zasáhne všechny, především nižší až střední třídu. Věříme, že jde o jednání v rozporu s vyhlášenou politikou vlády, která měla za úkol nejen přínos do státní pokladny, ale zároveň i minimalizovat dopady na nárůst pojištění.“

Britská asociace pojišťoven (ABI) varovala, že další zvýšení IPT by mohlo přidat dalších zhruba £52.50 za nadstandardní zdravotnické služby ročně a vyzvala k dalšímu zmrazení IPT a současnou situaci označila za „útok na zodpovědné“.

Zdroj: http://www.covermagazine.co.uk/

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články