Jak se Rakušané pojišťují na cesty do zahraničí?


			Jak se Rakušané pojišťují na cesty do zahraničí?
17.6.2019 Zahraničí

Více než ¾ Rakušanů vybírají cíl své cesty podle bezpečnostní situace v konkrétní zemi. Přitom získávají informace hlavně na internetu. Sjednání cestovního pojištění však patří jen u menšiny z nich k obvyklé předcestovní přípravě. Mnozí považují za dostatečné krytí z platebních karet, karty zdravotního pojištění nebo karty autoklubu.

Výzkumná agentura Marketagent.com provedla z pověření Allianz Partners Österreich loni v prosinci reprezentativní on-line studii mezi 500 respondenty ve věku od 18 let v Rakousku na téma „Bezpečnost na cestách“.

Bezpečnostní situace v dané cílové zemi má pro 78 % oslovených vysoký nebo velmi vysoký vliv na jeho výběr destinace. Významnějšími faktory jsou už jen krajina (84 %) a čistota (79 %).


Mohlo by vás zajímat: Průměrná mzda stoupla na 32 466 Korun. Jak je na tom pojišťovnictví?


Jako nejbezpečnější stát vidí Rakušané svoji vlastní zemi (72 %), zatímco následující příčky jsou obsazeny až s obrovským odstupem: Německo (8 %) a Chorvatsko (7 %). V tomto smyslu si hledají cestovní cíle Rakušané nejraději v tuzemsku, uvádí Allianz.

Varování ohledně cest vydávaná Ministerstvem zahraničních věcí mají na plánování odjezdu velmi vysoký vliv pro 37 % a vysoký vliv pro dalších 28 % respondentů. Naopak zcela mimo zájem jsou tato hlášení pro každého dvacátého Rakušana.

Čeho se Rakušané na cestách bojí nejvíce

Velmi velké nebo velké riziko představují pro naše jižní sousedy na cestách onemocnění (17 %) nebo zranění a nehody (necelých 17 %). Za největší rizikový faktor na cestě ovšem považuje přes 41 % dotázaných dopravní zácpu, 32 % se obává špatného počasí a 28 % zpoždění.

Ženy mají na cestách potřebu vyššího standardu bezpečí než muži. To samé platí pro věkovou skupinu nad 60 let. Z lokálního hlediska považují bezpečnost za relativně méně významnou Vídeňané než zbytek Rakouska.


Mohlo by vás zajímat: Martin Podávka: Životní pojištění včera, dnes a zítra


Zdroje informací

Informace o bezpečnostní situaci v cílové zemi zjišťuje více než polovina respondentů na internetu nebo na sociálních sítích (více než 53 %). Druhým nejvýznamnějším zdrojem informací jsou zprávy v médiích (34 %) a webová stránka Ministerstva zahraničních věcí (29 %).

V cestovní kanceláři nebo u organizátora cesty získává údaje více než čtvrtina (27 %), u přátel a známých se informuje 18 % oslovených.

Kartu do kapsy, a jede se!

Více než 80 % respondentů popsalo jako běžné předcestovní přípravy zabalení platební karty, zdravotní kartičky a mobilu. Tři čtvrtiny z nich si „zapakuje“ také své léky.

Sjednání cestovního pojištění naproti tomu patří k obvyklé přípravě jen u 31,4 % dotázaných. Při otázce, jakou pojistnou ochranu člověk pro uskutečnění cesty obvykle používá, zaujímá cestovní pojištění překvapivě až nižší příčky.

Pro více než 47 % respondentů představuje běžnou pojistnou ochranu kartička zdravotního pojištění, pro 43 % kreditní karta a pro 38 % členství v nějakém autoklubu.


Mohlo by vás zajímat: Polovina studentů soukromých VŠ studuje ekonomické obory


Ze studie rovněž vyplynulo, že sílí trend celoročního pokrytí prostřednictvím ročních pojistných smluv.

Pro více než 2/3 oslovených ve studii jsou v nouzi obzvláště důležité lékařská konzultace nebo zdravotní ošetření. Také organizace návratu domů nebo další cesty (56 %) a osobní podpora na místě (40 %) jsou považovány mezi dotázanými za obzvláště důležité.

Vrácení peněz při zrušení cesty považuje za zvláště významné jen jeden ze čtyř respondentů (24 %).

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články