Studie z dílny AXA ukazuje budoucí globální problémy pojištění


			Studie z dílny AXA ukazuje budoucí globální problémy pojištění
25.11.2021 Zahraničí

„Jako pojišťovny máme nejen úlohu přinášet řešení k ochraně před riziky dneška, ale také pomáhat našim klientům a společnosti připravit se na rizika, jež přijdou v budoucnosti,“ říká šéf globální pojišťovny AXA Thomas Buberl. A nové vydání zprávy Future Risk Report 2021 společnosti AXA ukazuje, jaká rizika světu hrozí.

Na čele žebříčku světových nebezpečí stojí i nadále rizika spojená s klimatickými změnami. 23 000 oslovených přiřklo těmto rizikům opět první místo na seznamu. Povědomí o něm je nejvyšší v Evropě, zatímco v Asii a na Blízkém Východě zaujímá až pozici číslo tři, v Africe dokonce pozici čtyřky. Tam je i nadále jedničkou hrozba pandemie. Globální studie zachycuje a klasifikuje vývoj vnímání nově vznikajících rizik z pohledu grémia expertů na risk management, ale i z pohledu veřejnosti.


Mohlo by vás zajímat: ČAP Insurance talk: U mikrofonu Martin Diviš


Velký prostor věnuje studie kybernetickým rizikům, zejména v kontextu zrychlujícího se digitálního zvratu, digitální transformace, a také s ohledem na doslova explozi kybernetických ataků. Riziko pandemie, jež loni v seznamu dominovalo, se nyní umístilo u respondentů z řad expertů na rizika na třetím místě, zatímco ale zůstává velkou starostí veřejnosti, jejíž život je jako nikdy předtím formován globální zdravotní krizí. Pandemie nadále ovlivnila pocit zranitelnosti v oblasti zdravotních rizik: více než 70 % dotázaných uvedlo, že si dělají starosti s riziky infekce a chronických onemocnění, jakož i s dlouhodobou expozicí toxickým substancím.


Mohlo by vás zajímat: Výsledky průzkumu pojistného trhu 2021: Spokojenost s pojišťovnami roste


Všeobecně ukazuje anketa na velmi malou důvěru ve schopnost vlád přemoci tato rizika. Ve světle stále komplexnějších rizik je více než 55 % oslovených toho mínění, že nejvhodnějším řešením je „kolektivní a globální nasazení“ k tomu, aby bylo možné navrhnout skutečně účinná řešení. Po prožité zdravotní krizi ukazuje report také velmi vysoká očekávání naší společnosti směrem k veřejným i soukromým subjektům, aby přišly s novou kolektivní ochranou, aby bylo možné vyrovnat se s neustále se objevujícími a dále se rozvíjejícími riziky,“ doplnil hodnocení výstupů zprávy Future Risk Report 2021 CEO společnosti AXA Thomas Buberl.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články