Zajímavost: Femtech a Sanitas pojišťují pro případ neplodnosti žen


			Zajímavost: Femtech a Sanitas pojišťují pro případ neplodnosti žen
9.3.2020 Zahraničí

Pokud nevíte, co je to femtech, tak vězte, že je to mladá firma orientovaná na vývoj software, diagnostiky, produktů a servisu s využitím technologií a určených pro potřeby ženského zdraví. A nyní spojily síly švýcarský femtech startup Ava se zdravotní pojišťovnou Sanitas, aby společně pomáhaly proti nežádoucí bezdětnosti.

Pojistit se mohou ženy ve věku od 18 do 35 let. Pojištění trvá do věku 44 let klientky, jak napsal švýcarský novinový magazín 20min. Sanitas tak chce reagovat na novou společenskou realitu. „Lidé si dnes pořizují děti později. Někdy to není snadná cesta. Ale ne všichni si mohou umělé oplodnění dovolit,“ cituje magazín Franzisku König, vedoucí odboru vývoje produktové nabídky pojišťovny Sanitas.


Mohlo by vás zajímat: Obavy Insurance Europe týkající se PRIIPs sdílí další evropské asociace


Další součástí tohoto pojištění je náramek od mladé firmy Ava, který obdrží ženy při sjednání smlouvy bezplatně, mají-li o něj zájem. „Náramek od Avy pomáhá ženám lépe porozumět jejich cyklu, identifikovat jejich 5 nejplodnějších dnů s pravděpodobností 89 %. Díky této znalosti se šance na otěhotnění zdvojnásobuje. Pokud i tak nedojde k naplnění mateřství, kryje nové pojištění Sanitas výkony, jež zahrnují umělé oplodnění uvnitř dělohy nebo mimo ni,“ vysvětlila princip pojištění s náramkem Lea von Bidder, spoluzakladatelka a CEO společnosti Ava.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články