Zurich prodává Bonnfinanz a oznamuje robustní výsledky za 1Q 2019


			Zurich prodává Bonnfinanz a oznamuje robustní výsledky za 1Q 2019
29.5.2019 Zahraničí

Švýcarský pojišťovací koncern Zurich prodal svoji prodejní dceřinou společnost Bonnfinanz francouzskému investorovi Blackfin Capital. Oficiálně se zatím ani jedna ze smluvních stran nechtěla k této transakci vyjádřit.

Podle zpráv médií převzal nový vlastník společnost Bonnfinanz se zpětnou účinností k 1. lednu 2019. Bonnfinanz se stala součástí skupiny Zurich v roce 2002, a to v rámci koupě bývalého německého pojišťovacího koncernu „Deutscher Herold“ od největší německé banky Deutsche Bank. Na prodej orientovaná Bonnfinanz se musela v minulých letech vyrovnávat s poklesem obratu a odchodem řady pojišťovacích zprostředkovatelů.

Prodej Bonnfinanz lze chápat jako součást opatření koncernu Zurich k realizaci nové strategie podnikání. Již na počátku roku 2018 totiž tento koncern přebudoval svůj prodej přes pojišťovací makléře a vhodně propojil majetkové a životní pojištění, aby zajistil jednotný postup na makléřském trhu. Zmíněný investor Blackfin Capital chce prý kromě Bonnfinanz získat další prodejní společnosti a prosadit se tak výrazněji v odbytu pojištění.


Mohlo by vás zajímat: Vladimír Krajíček: Klienti si přestávají uvědomovat vlastní odpovědnost


Prodej společnosti Bonnfinanz nelze v žádném případě chápat jako výraz existence nějakých ekonomických problémů skupiny Zurich. Opak je pravdou. V roce 2018 vzrostl provozní zisk této skupiny o 20 % a dosáhl výše 4,6 mld. USD. Čistý zisk připisovaný akcionářům představoval 3,7 mld. USD, přičemž v roce 2017 činil 3 mld. USD, takže růst představuje vysokých 24 %.

Upravený ukazatel ROE (Return on Equity - rentabilita vlastního kapitálu či zisk k vlastnímu kapitálu) byl v roce 2018 vykázán ve výši 12,1 %. Dne 9. května 2019 prezentovala skupina Zurich své výsledky za 1. čtvrtletí 2019. Finanční ředitel skupiny George Quinn vyjádřil naprostou spokojenost s výkonem skupiny v tomto období a zdůraznil, že se úspěšně naplňují strategické cíle a finanční plány. Pokud jde o hrubé předepsané pojistné, tak u neživotního pojištění byl v 1. čtvrtletí 2019 docílen růst o 4 % a v životním pojištění o 2 % s tím, že nová produkce životního pojištění se zvýšila dokonce o 5 %.


Mohlo by vás zajímat: Vývoj počtu poradců v 1Q 2019


Z regionálního pohledu byl v neživotním pojištění docílen nejvyšší růst v oblasti Asie/Pacifik (+ 15 %) a v životním pojištění v Severní Americe (+ 56 %; v tomto případě však samotná skupina Zurich upozorňuje na nízkou výchozí základnu v roce 2018). Kapitálová pozice Zurich se v 1. čtvrtletí 2019 mírně upevnila oproti stavu k 1. lednu 2019, kdy solventnostní poměr činil 221 %.

Zdroj: Zurich Gruppe

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články