Luděk Menčík odchází z pozice generálního ředitele společnosti Marsh s.r.o.


			Luděk Menčík odchází z pozice generálního ředitele společnosti Marsh s.r.o.

Ing. Luděk Menčík vykonával funkci generálního ředitele společnosti Marsh s.r.o. od roku 2009 a nyní se kvůli časové vytíženosti při vykonávání dvou vrcholových pozic, rozhodl odejít a věnovat se rozvoji vztahů s pojišťovnami střední a východní Evropy.

Ing. Luděk Menčík byl v roce 2014 pověřen regionálním vedením Marsh ujmout se dodatečně i nové funkce Head of Placement Austria/CEE. Tato pozice zahrnuje starost o rozvoj vztahů s pojišťovnami ve všech zemích našeho regionu, který zahrnuje Rakousko a země střední a východní Evropy od Pobaltí až po Balkán (celkem 13 zemí).

V současné době Marsh v uvedeném regionu sjednává pojistné smlouvy svých klientů v celkovém objemu pojistného přesahujícím 500 milionů dolarů. „Má aktivita a zapojení v nové funkci se výrazně zvýšily a dostavily se i první úspěchy. „Mé současné časové vytížení a každotýdenní zahraniční služební cesty mi již neumožňují, abych dostatečně odpovědně vykonával obě funkce najednou. Z těchto důvodů jsem se dohodl s regionálním vedením společnosti Marsh, že se nadále budu věnovat pouze rozvoji našich aktivit v regionu jako „Head of Placement Austria/CEE.“ Komentoval odchod Luděk Menčík.

Ten bude v horizontu několika měsíců na postu generálního ředitele Marsh s.r.o. nahrazen. Kým, to zatím není známo.


Luděk Menčík vystudoval VŠE v Praze, fakultu řízení. Mezi lety 1987 a 1992 působil v České pojišťovně, nejprve jako upisovatel rizik, poté na pozici vedoucího obchodního oddělení. V roce 1992 byl zakládajícím členem MARSH, s.r.o., společnosti poskytující specializované služby v oblasti zprostředkování pojištění a řízení rizik. Do roku 1999 zde působil na pozici obchodního ředitele. Mezi lety 1999 a 2009 zastával vedoucí funkce ve společnosti AIG pojišťovna a.s., nejprve jako obchodní ředitel, poté od roku 2001 jako generální ředitel. Od roku 2009 do současnosti působí jako generální ředitel MARSH, s.r.o.

je ženatý, má 2 syny a k jeho zálibám patří cestování, literatura faktu a sport, včetně aktivních pokusů hrát golf. Nikdy nezapomene zdůraznit, že jeho velkým hobby je i jeho práce.

Zdroj: Marsh

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články