Čechomor s Kooperativou podpoří linku pro seniory. Chystá se živý koncert


			Čechomor s Kooperativou podpoří linku pro seniory. Chystá se živý koncert
8.4.2020 Spektrum

Čechomor připravil za podpory svého dlouholetého partnera, pojišťovny Kooperativa, online streamovaný koncert na podporu linky pro seniory, kterou provozuje organizace ŽIVOT 90.

Koncert se bude vysílat na Mall TV v rámci #kulturažije na Velikonoční pondělí od 20 hodin. Jedná se o internetovou televizi, která vysílá živé přenosy z koncertů nebo uměleckých vystoupení, a pomocí Nadace Donio probíhá souběžně sbírka určená pro konkrétní projekt. Na portálu Youtube KOOP již nyní najdete upoutávku na koncert, kterou Čechomor připravil.  

„V případě koncertu Čechomoru v rámci KooperativaTour budeme shromažďovat peníze na podporu krizové intervenční linky pro seniory. Bez pomoci by nebyla linka schopna v delším horizontu přežít hlavně kvůli mzdovým nákladům na operátory, kteří musí být speciálně vyškolení konzultanti. Právě v této době samozřejmě linku využívá nejvíce seniorů a konzultanti jsou nejvíce vytíženi,“ představuje cíle projektu Petra Vaňoučková, ředitelka Nadace Kooperativy.


Mohlo by vás zajímat: Povinné zdravotní pojištění cizinců při jejich pobytu na území ČR


Senior telefon ŽIVOTa 90 je bezplatná, anonymní a odborná linka důvěry. Jako jediná v republice funguje nonstop – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zaměřuje se na seniory nad 60 let, ale mohou na ni volat i lidé, kteří o seniory pečují. Senioři se na linku obracejí, když se cítí osaměle, řeší problémy v mezilidských vztazích, mají zdravotní problémy nebo v případech, kdy se stali obětí násilí. Linka seniorům a jejich blízkým dále radí v sociálně právních oblastech. Pomáhá se základní orientací v oblasti dávek, příspěvků na péči nebo sociálních služeb. Linka důvěry Senior telefon byla první službou, kterou začala organizace ŽIVOT 90 poskytovat. Funguje již od roku 1992 a za dobu své existence pomohla více než půl milionu volajících. Díky vyškoleným konzultantům vrátí naději a úsměv až 12 tisícům seniorů ročně. 

Přikládáme také odkaz na Stránku Donio, kde je spuštěna sbírka na podporu linky Senior telefon.

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články