Podcast: Kooperativa slaví 30 let. Vladimír Mráz se ohlíží na její historii


			Podcast: Kooperativa slaví 30 let. Vladimír Mráz se ohlíží na její historii
16.7.2021 Podcasty, Pojistný trh

V květnu oslavila pojišťovna Kooperativa kulaté výročí svého působení na tuzemském pojistném trhu. Přesně před 30 lety obdržela licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se první soukromou pojišťovnou v tehdejším Československu. Za uplynulé tři dekády se vypracovala mezi největší české pojišťovací ústavy. Se zakladatelem Kooperativy a legendou českého pojišťovnictví panem Vladimírem Mrázem jsme si v podcastu opojisteni.cz popovídali o tom, jak vypadal byznys po roce 1989, jaké největší překážky musela Kooperativa v průběhu let překonat a jaký je zásadní rozdíl mezi pojišťováním před 30 lety a dnes.

Vladimír Mráz společně s přáteli z tehdy České státní pojišťovny plánovali na začátku 90. let minulého století vybudovat malou, moderní a efektivní pojišťovnu. Chtěli totiž pojišťovnictví dělat trochu jinak, než bylo v té době zvykem. A tak využili příležitost.


Mohlo by vás zajímat: Martin Diviš: Lidé a svoboda. Tyto dva faktory určují samu podstatu Kooperativy


„S Kooperativou jsme začínali na zelené louce v tom pravém slova smyslu. Neměli jsme opravdu nic. Neměli jsme produkty, provozní systém a bylo nás málo. Co nám však nechybělo, bylo odhodlání. Vytvořili jsme základní koncept, jak by měla naše (tehdy československá pojišťovna) vypadat, a podařilo se nám přesvědčit tehdejší akcionáře, aby nám poskytli zdroje a důvěru," říká nestor české pojišťovnictví Vladimír Mráz.

Vladimir Mraz 2021

V aplikaci Castbox lze podcast s Vladimíre Mrázem najít ZDE.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články