AXA: Jana Zelinková se stala Chief Risk Officer


			AXA: Jana Zelinková se stala Chief Risk Officer

S účinností od března 2019 byla do pozice Chief Risk Officer skupiny AXA Česká republika a Slovensko jmenována Jana Zelinková. Vybrané odpovědnosti související se jmenováním podléhají schválení příslušným regulátorem.

„Jsem rád, že Jana Zelinková posílila vedení skupiny AXA v České republice a na Slovensku. Jana má bohaté zkušenosti s řízením rizik v nadnárodních společnostech. Jsem přesvědčen, že nám pomůže dále zvýšit kvalitu řízení rizik, která je nezbytná pro zajištění stability našeho podnikání a udržitelnost našich hospodářských výsledků. Její role je důležitá pro prosazování ambiciózních plánů rozvoje a posílení pozic v tržních segmentech, na které se v České republice a na Slovensku zaměřujeme,“ uvedl Robert Gauci, Chief Executive Officer skupiny AXA Česká republika a Slovensko.


Mohlo by vás zajímat: AXA: Helena Radovanská jmenována Chief Technical Insurance Officer


Před svým nástupem do skupiny AXA sbírala Jana Zelinková více než deset let zkušenosti v České pojišťovně a ve skupině Generali, kde pracovala jako senior manažerka v oblasti řízení rizik a jako vedoucí týmu pro ekonomickou solventnost. Předtím působila více jak čtyři roky v KPMG v týmu pojistných matematiků. Od roku 2007 je certifikovanou aktuárkou a členkou české i mezinárodní společnosti aktuárů.

„Těším se na nové výzvy, které mě ve skupině AXAčekají. Je to skvělá příležitost, jak plně zúročit předchozí zkušenosti a přispět k posílení pozice značky AXAna českém i slovenském trhu. Ráda bych navázala na své předchůdce a dále rozvíjela moderní metody řízení rizik za maximálního využití digitalizace a dalších inovativních technologií,“ dodává Jana Zelinková.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články