Zajímavost: Pojišťovny zaplatí za Weinsteinovy skandály až 25 milionů $


			Zajímavost: Pojišťovny zaplatí za Weinsteinovy skandály až 25 milionů $
10.1.2020 Spektrum

Vše by mohlo skončit u částky 25 milionů dolarů. Bývalý filmový magnát Harvey Weinstein (67) obviněný ze znásilnění a jeho filmové studio se podle zpráv z médií dohodli na předběžném vyrovnání s domnělými oběťmi. A peníze by měly plynout z pojištění.

Více než 30 hereček a bývalých zaměstnankyň Weinsteina by podle zpráv v New York Times mohlo obdržet na odškodnění celkem 25 milionů USD. Takové dohody bylo údajně dosaženo s produkční firmou The Weinstein Company, která je aktuálně v insolvenci.

Formálně korektní, morálně katastrofální

Samotné studio není povinno připustit nějaké pochybení a platit za něj náhradu. Suma vyrovnání pochází z pojištění kryjícího Weinsteinovu firmu. Zmíněných 30 dam je součástí dohody o vyrovnání. Nicméně bylo oznámeno, že herečka Ashley Judd hodlá i nadále trvat na své žalobě. Není tedy součástí uzavřeného ujednání.

Hollywoodský konec?

Celý příběh a podání žaloby připomíná v reálném životě závěrečnou scénu z filmu Vlk z Wall Streetu, kde se hlavní postava Jordana Belforta, skvěle ztvárněná hercem Leonardem Di Capriem, po svých finančních i trestněprávních excesech odebere do vězení. Věznice se ale ukáže jako sice oplocený, nicméně mimořádně luxusní hotel pro superbohaté delikventy. Jeho poslední upřímná slova: „Připouštím, že jsem už měl obavu a na jedinou sekundu zapomněl, že jsem vlastně bohatý.“ Podobný výrok by mohl nyní podle dosavadního sledu událostí vyslovit i Harvey Weinstein.

Nicméně ani dosažené vyrovnání s řadou žen z okolí Weinsteila neznamená, že by to dokázalo zastavit soudní proces s predátorem. V New Yorku probíhá od 6. ledna líčení v souvislosti se dvěma znásilněními a sexuálním násilím.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články