Kdo bude v Německu číslo 1 v povinném ručení?


			Kdo bude v Německu číslo 1 v povinném ručení?
20.8.2019 Zahraničí

Podle tržního podílu je stále ještě na prvním místě pojistitel Huk – Coburg. Analytikové si však kladou tuto otázku: Jak dlouho ještě? Vycházejí z faktu, že z hlediska tempa růstu byla Allianz v roce 2018 značně před Huk – Coburg.

Němečtí pojistitelé provozující pojištění odpovědnosti z provozu vozidla docílili v roce 2018 nárůst pojistného o 3,7 %, a to z 27,5 mld. EUR na 28 mld. EUR. Podle údajů zveřejněných ratingovou agenturou Assekurata zaznamenalo 67 z 94 sledovaných neživotních pojistitelů na internetovém portálu SolvencyData, kteří provozují pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, podle aktuálních zpráv o solventnosti a finanční situaci nárůst hrubého předepsaného pojistného.

Největší přírůstek pojistného ve výši 192,3 mil. EUR vykázala Allianz, kdežto pojišťovna Huk – Coburg Allgemeine docílila přírůstek 104,2 mil. EUR. V úvahu je ovšem třeba brát tu okolnost, že podniky v těchto zprávách na rozdíl od výročních zpráv započítávají do výsledku rovněž jejich proporcionální nepřímý obchod. Mimoto ve výročních zprávách se uvádí úplné autopojištění i částečné autopojištění. 


Mohlo by vás zajímat: Cestovní pojišťovny odmítají plné krytí pro návštěvy Černobylu


Ve zprávách o solventnosti a finanční situaci se zase vykazují i doplňková rizika, jako například asistenční služby, camping či podnikatelské pojištění aut pro případ všech rizik. To znamená, že je dosti náročné statistické výsledky správně vyložit.

Podle německého pojišťovacího portálu Versicherungswirtschaftheute je zajímavé, že Allianz ve výroční zprávě vyčíslila své hrubé předepsané pojistné na 3,5 mld. EUR, kdežto ve zprávě o solventnosti a finanční situaci pak na 3,6 mld. EUR, čímž v obou případech zaujímá vedoucí pozici. Za ní následuje Huk – Coburg Allgemeine s pojistným ve výši 1,95 mld. EUR a AXA s 1,4 mld. EUR.


Mohlo by vás zajímat: Slavia střídá Českou pojišťovnu. Stala se partnerem Velké pardubické


Na skupinové úrovni vypadá situace tak, že skupina Huk – Coburg docílila pojistné ve výši 4,1 mld. EUR (v roce 2017 to bylo 3,9 mld. EUR), a udržela si tak náskok před Allianz. Skupina Allianz se dostala podle zprávy o solventnosti a finanční situaci v roce 2018 na 3,9 mld. EUR, a tím se Huk – Coburg značně přiblížila.

To ukazuje, že hospodářská soutěž na německém pojistném trhu zesiluje. Podstatné ale je, že se počítá i v dalších letech s mírným růstem celého německého trhu pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články