Co říká Martin Žáček na konec v čele pojišťovny UNIQA?


			Co říká Martin Žáček na konec v čele pojišťovny UNIQA?

Po bezmála 30 letech působení v UNIQA, z toho po 14 letech v pozici generálního ředitele UNIQA v České republice a po 9 letech na Slovensku, odstoupí Martin Žáček ze své stávající pozice generálního ředitele k 30. 4. 2023 na základě vzájemné dohody a bude pověřen novou rolí poradce v rámci koncernu UNIQA Insurance Group.

Martin Žáček se v průběhu svého působení významně podílel na úspěchu společností UNIQA v Čechách i na Slovensku. Pod jeho vedením UNIQA vyrostla z menší pojišťovny na významnou finanční skupinu na českém i slovenském trhu. Hrál ústřední roli v procesu fúze s bývalými společnostmi AXA na českém a slovenském trhu. Po dokončené fúzi je vhodná doba předat řízení skupiny dále.


Mohlo by vás zajímat: Markéta Šichtařová: Cibule, papriky a ti další zelení…


„Pracovní smlouvu s dnešní UNIQA jsem podepisoval v květnu 1994, kdy byla svým způsobem startupem. Dostal jsem šanci po boku svého tehdejšího šéfa Marka Venuty budovat úspěšnou pojišťovnu, jejíž řízení jsem převzal v roce 2008. Pojišťovnictví mi přirostlo k srdci. Je to krásný a nesmírně bohatý obor, ve kterém jsem poznal spoustu inspirativních lidí, díky nimž je české pojišťovnictví stabilní součástí ekonomiky. Měl jsem to štěstí, že jsem byl součástí skvělého týmu, bez kterého by naše společnost nemohla být tak úspěšná. Za to všem zaměstnancům patří velké poděkování,“ řekl Martin Žáček.

„Poslední tři roky jsem věnoval procesu fúze s bývalými společnostmi AXA, kdy v česko-slovenském perimetru vznikla silná finanční skupina, která je nejziskovější zahraniční entitou v rámci koncernu UNIQA Insurance Group. Po dokončené fúzi a při příležitosti 30. výročí vzniku naší firmy je vhodná doba předat řízení skupiny mladšímu kolegovi a jsem velmi rád, že se akcionáři rozhodli vedení předat členu mého stávajícího týmu. Rastislav Havran se mnou spolupracuje deset let a z pozice CIOO byl hybnou silou v digitalizaci veškerých procesů našich společností,“ dodal Martin Žáček.


Mohlo by vás zajímat: Markéta Šichtařová: Cibule, papriky a ti další zelení…


Martin Žáček se v průběhu svého působení významně podílel na úspěchu společností UNIQA v ČR a SR. Pod jeho vedením UNIQA vyrostla z malé pojišťovny na významnou finanční skupinu na českém i slovenském trhu. Martin Žáček hrál ústřední roli v procesu fúze s bývalými společnostmi AXA na českém a slovenském trhu. Její úspěšné dokončení je vhodným okamžikem pro předání vedení společnosti nové generaci leaderů, kteří organizaci posunou na další úroveň. Děkujeme Martinovi Žáčkovi za všechny jeho výsledky a oddanost společnosti,“ uvedl Zoran Visnjic, prezident dozorčí rady UNIQA v Česku a na Slovensku.

Kdo bude generálním ředitelem?

UNIQA také hned oznámila, že od 1. 5. 2023 bude novým generálním ředitelem společností UNIQA v ČR a SR jmenován Rastislav Havran, který je s UNIQA Insurance Group spojen od roku 2006. „Je mi ctí, že jsem dostal důvěru a příležitost stát se generálním ředitelem UNIQA. Rád bych stavěl na našich pevných základech a zaměřil se na transformaci v souladu se strategií skupiny UNIQA 3.0. Naše společnosti jsou pevnou skálou na finančních trzích a mým snem je proměnit tuto pevnou skálu v zářící diamant,“ komentoval svou novou roli Rastislav Havran.

Rasti Havran UNIQA 3 2023


Mohlo by vás zajímat: Novela zákona si chce posvítit na „zlé právníky“ a podpojištění


Nová členka představenstva

Rovněž bylo zveřejněno, že Sylwia Szymula (PL) se s okamžitou platností stává novou členkou představenstva odpovědnou za Retail v ČR a SR, která v této roli nahradí dosavadního člena představenstva Marka Bártka. Sylwia Szymula působila dříve jako ředitelka pro řízení zákaznické zkušenosti v pojišťovací skupině PZU a později jako ředitelka pro korporátní strategii ve společnosti ING. Loni Sylwia podporovala přípravu strategických témat pro Retail v UNIQA International a v UNIQA Česko a UNIQA Slovensko. „Sylwia Szymula je inspirativní leader s bohatými zkušenostmi z různých evropských finančních institucí, která do české a slovenské UNIQA přináší hluboké odborné znalosti i oživující energii. Je skvělou posilou týmu a my jsme rádi, že ji máme na palubě,“ řekl Krisztian Kurtisz, Chief Retail and Digital Officer UNIQA Insurance Group pro mezinárodní trhy.

Sylwia Szymula UNIQA 2023


Mohlo by vás zajímat: Financování hromadných žalob: Jaký je legislativní vývoj v EU?


Pozitivní vývoj v Česku a na Slovensku

„Ve skupině UNIQA jsme hrdí na mimořádně pozitivní vývoj v Česku a na Slovensku. Významnou roli v tom sehrál celý manažerský tým, ale zejména bych chtěl poděkovat Martinu Žáčkovi. Jeho rozsáhlé odborné znalosti a vysoké nasazení byly rozhodující pro tento vynikající vývoj trvající desítky let. V současné době probíhající úspěšné spojení se společnostmi AXA je mimo jiné klíčové pro další využití všech našich úspěchů - zejména při řešení výzev a využívání velkých příležitostí, které pojišťovnictví v dnešním rychle se měnícím prostředí nabízí. Obzvláště mě těší, že s Rastislavem Havranem a Sylwií Szymula přebírají odpovědnost dvě osobnosti, jež na jedné straně disponují hlubokým know-how v oboru, a na straně druhé jsou známé svým založením leadera, čímž budou nadále formovat naši posilující kulturu ve smyslu strategie UNIQA 3.0,“ uvedl Wolfgang Kindl, člen představenstva UNIQA Insurance Group (Customer & Market International).

S účinností od 1. května 2023 bude představenstvo UNIQA pracovat v následujícím složení:

  • Rastislav Havran, předseda představenstva a generální ředitel, ředitel pro IT a Operations
  • Lucie Urválková, místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka
  • Sylwia Szymula, členka představenstva a ředitelka pro retail
  • Martin Rotkovský, člen představenstva a ředitel pro korporátní obchod a affinity
  • Peter Socha, člen představenstva a ředitel bankopojištění
  • Ganna Pidgorna, členka představenstva a ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů, brand, marketing a komunikaci

V období do 30. dubna zůstává ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva Martin Žáček. Jmenování Rastislava Havrana a Sylwie Szymula ještě podléhá schválení regulačních orgánů.


Mohlo by vás zajímat: Není rakovina jako rakovina. Na co si dát pozor, když se chcete pojistit?


Martin Žáček 

Martin Žáček je absolvent Jaderné a fyzikálně inženýrské fakulty, zahájil svoji profesní dráhu jako vědecký pracovník. Do pojišťovnictví vstoupil v roce 1994, nejprve jako šéf oddělení controllingu, protože čísla byla a jsou jeho svět. Celou svoji kariéru v našem odvětví tráví v jednom dresu: nejprve Česko-rakouské pojišťovny (1994-2001) a po jejím přejmenování UNIQA (od 2001). Martin Žáček zastával v průběhu let různé top manažerské pozice v představenstvu společnosti, mimo jiné jako CITO a CFO.  Generálním ředitelem (CEO) se stal v české UNIQA v roce 2008. V roce 2014 byl jmenován do stejné funkce i pro sesterskou UNIQA na Slovensku. Sehrál klíčovou manažerskou roli v realizaci fúze se společnostmi AXA v ČR a SR v roce 2021 a v proměně UNIQA pojišťovny ve finanční skupinu UNIQA.  Kromě toho je činný i v prezídiu České i Slovenské asociace pojišťoven. Martin Žáček je ženatý a má dvě dcery. Rovněž je hrdým dědečkem tří vnuček. Ve volném čase je vášnivým běžcem a triatlonistou (v dorostenecké kategorii byl držitelem československého mistrovského titulu v atletice). Mluví čtyřmi jazyky a zajímá se o historii a geografii.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Zelený tunel


Rastislav Havran

Po studiu politologie na Univerzitě Komenského v Bratislavě a na univerzitě v Salcburku zahájil Rastislav Havran profesní život ve slovenské UNIQA poisťovni jako člen mezinárodního trainee programu v roce 2006. Postupně byl koncernem UNIQA International nasazen jako manažer různých rozvojových projektů v sesterských společnostech UNIQA v Rumunsku, Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a dalších zemích. Mimo jiné vedl i program Target Operating Model zaměřený na vzájemné využití synergií pro UNIQA Česko a UNIQA Slovensko. Od roku 2014 pracoval jako ředitel operací pro UNIQA ČR a SR, a od roku 2016 byl činný jako člen představenstva s odpovědností za IT a Operations. Jeho volný čas aktuálně konzumuje hlavně rodina. Rád cestuje a sportuje. Aktivně se věnuje fotbalu, lyžování, golfu a tenisu, jako fanoušek podporuje celý život FC Liverpool. Rád čte životopisy význačných osobností.


Mohlo by vás zajímat: IAIS: Jaké jsou plány dohledových orgánů pro období 2023 až 2024?


Marek Bártek

Marek Bártek působil jako ředitel pro retailový obchod UNIQA. Tento úsek komplexně zastřešuje aktivity zaměřené na privátní retailovou klientelu. Marek Bártek je absolventem Masarykovy univerzity v Brně, kde vystudoval Právnickou a Pedagogickou fakultu. Od roku 2001 se pohybuje v oboru pojišťovnictví. Kariéru v pojišťovnictví začínal jako podnikový právník a postupně se od roku 2005 věnoval v manažerských funkcích pojistně-technické problematice, mimo problematiky pojišťovnictví paralelně odpovídal také za penzijní fond a realitní transakce.  Od roku 2009 působil v UNIQA pojišťovně. Nejprve na pozici ředitele bankopojištění a strategických obchodních partnerství, a posléze ve funkci ředitele makléřského obchodu a strategických obchodních partnerství. Vedle spolupráce s regionálními a korporátními makléři měl na starosti také kooperace s poradenskými MLM společnostmi, leasingovými společnostmi, dále afinity a on-line obchodní aktivity. Od ledna 2020 zastával funkci CSO v představenstvu UNIQA pojišťovny. Marek Bártek je celoživotním aktivním sportovcem. Vztah má hlavně k tenisu a veškerým aktivitám spojeným s pobytem na horách. Mezi další záliby patří cestování a kultura ve všech jejích podobách. V poslední době ale věnuje hlavní část volného času své rodině a svým dvěma dcerkám. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Chudák pan Žáček

Fandil,  15. 3. 2023

Pan Žáček má můj velký obdiv, je vidět, že Uniqa je jeho krev. Kdyby mě vyhodili z pozice CEO, určitě bych takové firmě s PR nepomáhal.

Co je za tím

Obecná relativita,  4. 3. 2023

To vypadá na sebevraždu UNIQA, ať už za tím stojí cokoliv.

Re:

Jack Sparrow,  4. 3. 2023

To máte pravdu, že pozadí může být jakékoliv. Ale proč novou generální ředitelkou nebude ing.Urválková mi přijde ještě zvláštnější. Po tolika letech a všem co pro UNIQA udělala...

Podezření

Hvojt,  24. 3. 2023

To jste vy, paní Urválková?

RSS

Související články