Petr Zapletal odešel z PČS. Nahradil ho Martin Diviš


			Petr Zapletal odešel z PČS. Nahradil ho Martin Diviš

Novým předsedou představenstva Pojišťovny České spořitelny (PČS) se stal Martin Diviš, který je zároveň předsedou představenstva pojišťovny Kooperativa. V PČS nahradil Petra Zapletala, který odešel z pozice předsedy představenstva PČS ke konci roku 2017.

Martin  Divis

Mým úkolem bude PČS úspěšně provést cestou sloučení s pojišťovnou Kooperativa s cílem podpořit a posílit prodej neživotního pojištění u našeho významného obchodního partnera České spořitelny. FLEXI bude nadále vlajkovou lodí v produktech životního pojištění“, uvedl Martin Diviš

Martin Diviš do Kooperativy nastoupil již v roce 1995, od roku 2008 je předsedou představenstva Kooperativy. Od roku 2013 je zároveň prezidentem České asociace pojišťoven.

Petr Zapletal působil na postu předsedy představenstva PČS od roku 2005, ve vrcholových postech finančních společností pak od roku 1995. Od roku 2001 do října 2005 zastával pozici předsedy představenstva a generálního ředitele Investiční společnosti České spořitelny a zároveň byl předsedou předsednictva Unie investičních společností ČR.

„Bylo mi velkým potěšením stát v čele Pojišťovny České spořitelny v posledních dvanácti letech. Byla to zdaleka nejkrásnější pracovní zkušenost, kterou jsem ve svém životě měl. Jsem rád, že se nám podařilo vytvořit stabilní životní pojišťovnu se špičkovým produktem FLEXI životním pojištěním,“ řekl Petr Zapletal.


Mohlo by vás zajímat: Postřehy Evy Gmentové: Buďme rádi, že nemáme Alpy


Pod vedením Petra Zapletala se PČS postupně stala na trhu běžně placeného životního pojištění třetí největší pojišťovnou v České republice. Pojišťovna v tomto druhu pojištění roste nepřetržitě už od roku   2004. Petr  ZapletalZa tu dobu získala řadu ocenění a její klíčový produkt FLEXI životní   pojištění devětkrát v řadě zvítězil jako nejlepší životní pojištění v soutěži   finančních produktů Zlatá koruna.

 Podle pravidelných průzkumů je také nejznámějším životním pojištěním u   nás.  Na trhu je už sedmnáct let a za tu dobu si jej sjednalo téměř dva miliony   klientů.

 Informaci i fúzi českých pojišťoven publikovala skupina VIG v prosinci 2017.   Rozhodnutím o fúzi těchto dvou dceřiných společností uplatňuje VIG i na   svém druhém největším trhu strategii spojení kompetencí pojišťoven za   účelem posílení činnosti v bankopojištění.

„Díky velmi dobrému a dlouholetému strategickému partnerství obou našich společností Kooperativa a Pojišťovna České spořitelny s Českou spořitelnou, dceřinou společností Erste Group, hrajeme na českém trhu významnou roli v oblasti bankopojištění. Chceme naši pozici dále upevňovat, a to zejména v neživotním pojištění“, vysvětluje Prof. Elisabeth Stadler, předsedkyně představenstva Vienna Insurance Group.

Kromě Kooperativy a Pojišťovny České spořitelny VIG v České republice zastupuje i Česká podnikatelská pojišťovna. S aktuálním tržním podílem 32,3 procenta je VIG jasným lídrem trhu. Za první tři čtvrtletí roku 2017 dosáhly tyto tři společnosti předepsané pojistné v objemu zhruba 1,2 miliardy eur a vytvořily zisk (před zdaněním) cca 114 milionů eur. Ukazatel combined ratio představoval velmi dobrých 96,8 procenta.


Mohlo by vás zajímat: ČAP: Pojišťovny odhalily podvody za 1,23 miliardy


VIG provádí změny i v dalších státech. Na Slovensku dochází k podobnému vývoji jako u nás, když se Poisťovňa Slovenskej sporiteľne spojí k 1. dubnu 2018 s místní Kooperativou. Už v listopadu přišla zpráva, že společnost spoji své dcery Wiener Städtische a Sparkassen Versicherung (s Versicherung). Vznikne tak největší životní pojišťovna v Rakousku.

Krátce před začátkem roku 2018 pak lotyšský kontrolní orgán schválil spojení dvou dceřiných společností skupiny VIG - InterRisk Vienna Insurance Group AAS a BTA Baltic Insurance Company AAS. Obě společnosti působí ve třech pobaltských státech.

A poslední novinkou pak je, že VIG završila snahu o koupi pojišťovny Merkur v Bosně a Hercegovině, o čemž jsme informovali už v listopadu.  30. října 2017 byla podepsána kupní smlouva na 100 procent podílů společnosti Merkur Osiguranje d.d. (Merkur). Transakce byla se souhlasem lokálních úřadů završena 8. února 2018. VIG tak v Bosně a Hercegovině postupuje z osmé na třetí příčku trhu.

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny, oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články