Zástupkyně ČNB opětovně zvolena členkou vedení EIOPA


			Zástupkyně ČNB opětovně zvolena členkou vedení EIOPA
2.12.2020 Pojistný trh

Ředitelka sekce dohledu nad finančním trhem České národní banky Zuzana Silberová byla 26. listopadu 2020 opětovně zvolena jedním ze sedmi členů správní rady Evropského orgánu pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní pojištění (EIOPA). Ve funkci tak bude působit již druhé funkční období.

Jmenování Zuzany Silberové navazuje na její stávající působení ve vedení této evropské instituce a bude účinné od 4. prosince 2020 s mandátem na dalšího 2,5 roku. V rámci EIOPA je paní Silberová také členkou řídicího výboru pro dohled, řídícího výboru pro regulaci a rovněž členkou mediačního panelu.


Mohlo by vás zajímat: 3Q 2020: Objem pojistného VIG vzrostl o 1,7 % na 8 miliard €


„Znovuzvolení zástupce ČNB ukazuje, jak je v evropském prostoru vnímána reputace a kvalita našeho dohledu nad finančním trhem a že jsme díky svým zkušenostem a vysokým standardům výkonu naší dohledové činnosti schopni přispět k fungování dohledu i na evropské úrovni,“ uvedl v reakci na jmenování Z. Silberové viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký, do jehož gesce dohlížejícího člena bankovní rady sekce dohledu nad finančním trhem spadá.


Mohlo by vás zajímat: Euler Hermes: Čeští podnikatelé počítají s výrazným poklesem obratu


RNDr. Zuzana Silberová, PhD. CIA vede sekci dohledu nad finančním trhem od roku 2017. Absolvovala Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je také absolventkou certifikovaného programu dlouhodobého vzdělávání na Českém institutu interních auditorů (CIA). V ČNB působí od roku 1994.

Více informací ZDE

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články