Portál Právo pro všechny: Na co si dát pozor při půjčení vozidla v zahraničí?


			Portál Právo pro všechny: Na co si dát pozor při půjčení vozidla v zahraničí?
16.4.2019 Produkty

Právo pro všechny je informační portál zaměřený na právní osvětu. Nabízí úvod do právní problematiky dané věci a přehled možností řešení modelových případů. K dispozici jsou zde zcela zdarma také vzory nejčastějších právních smluv a dokumentů (reklamací, výpovědí apod.) s průvodním listem a doporučením, jak v konkrétních situacích správně postupovat. Dnes se podívejme na to, co portál Právo pro všechny doporučuje dělat při půjčení vozidla v zahraničí.

Zkušenosti s půjčováním vozidla v zahraničí v rámci evropských států jsou různé. Člověka kolikrát ani nepadne, na co všechno by měl myslet.  Při půjčování vozidla v zahraničí zní základní pravidlo zcela jasně: "Nepodepisujte nic, čemu nerozumíte a nechejte si podrobně vysvětlit smluvní podmínky." Mimo to si ověřte pronajímatele vozidla – pokud rezervujete auto po internetu, dohledejte si reference na danou autopůjčovnu. O pronajímateli byste měli vědět co nejvíce, včetně kontaktních údajů a adresy, abyste jej mohli v případě problémů kontaktovat.

Zajímejte se dopředu, co vše je zahrnuto v základní ceně půjčení vozidla a zda nebudete muset doplácet například za vrácení vozidla mimo běžnou pracovní dobu nebo za povinné pojištění. Rovněž si ověřte výši spoluúčasti v případě, že byste způsobili dopravní nehodu a jiné možné podmínky spoluúčasti, pokud by se s vozidlem něco stalo.


Mohlo by vás zajímat: Podcast: Klienta nejlépe ochrání vzdělání zprostředkovatele


Máte-li v plánu jet s pronajatým autem jak do zemí Evropské unie, tak mimo území Evropské unie – například ze Švýcarska do Francie, Německa, Rakouska nebo Itálie – je třeba půjčovnu informovat předem. Poskytne vám pak vůz registrovaný v EU v souladu s celními předpisy EU. Půjčovna musí také zajistit, aby byl vůz v souladu s dopravními a celními předpisy země. Pokračování článku ZDE.


D.A.S. pojišťovna právní ochrany

D.A.S. pojišťovna právní ochrany je s čtyřiadvacetiletou tradicí v České republice jedničkou na trhu s právní ochranou (dle České národní banky se podílí téměř 92 % na nákladech na pojistná plnění celého trhu s právní ochranou).

D.A.S. je jedinou specializovanou a nezávislou pojišťovnou svého druhu u nás. Svým klientům nabízí nonstop dostupný kvalitní právní servis, který se prolíná mnoha oblastmi života i podnikání. Zabývá se také edukací a přispívá k rozvoji právního povědomí ve společnosti.

Ve své praxi se pojišťovna opírá o zkušenosti z více než stoleté tradice firmy i o své mezinárodní zázemí. Působí nejen v Evropě, ale také v Kanadě nebo Jižní Koreji.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články