Změna ve vedení GDV


			Změna ve vedení GDV

Celostátní svaz německého pojišťovnictví (GDV) informoval o tom, že prezidium jmenovalo Jörga Asmussena s účinností od 1. dubna 2020 členem výkonného vedení a od 1. října 2020 výkonným ředitelem a výkonným členem prezidia GDV.   

V této souvislosti vyjádřil prezident GDV  Wolfgang Weiler potěšení, že se pro GDV podařilo v osobě Jörga Asmussena získat zkušeného znalce německého i evropského finančního sektoru. Z jeho slov lze také vyvodit očekávání, že Asmussen bude výraznou posilou týmu GDV. Samotný Asmussen je přesvědčen, že pojistitelé mohou značně přispět k dalšímu rozvoji zabezpečení na stáří a k řešení rizik spojených se změnou klimatu a kybernetických rizik. Je potěšen, že bude v budoucnu moci zastupovat zájmy silného německého pojišťovnictví jako výkonný ředitel GDV.


Mohlo by vás zajímat: Návrhy ESA k PRIIPs: Cesta od špatného k horšímu


Asmussen nahradí od 1. října 2020 ve funkci výkonného ředitele  Jörga von Fürstenwertha, který po 25 letech v této funkci a po dovršení 66 let věku vystoupí ze služeb GDV. Prezident Weiler vyzvedl jeho zásluhy o německé pojišťovnictví a zmínil, že koncem září 2020 bude příležitost mu při předávání funkce za vše vykonané poděkovat.

Potenciální přínos Asmussena pro německé pojišťovnictví vyplývá z jeho předchozího působení v soukromých společnostech i ve státní službě. Narodil se v roce 1966 a naposledy působil ve společnosti Lazard Frankfurt/Berlín jako výkonný ředitel a například i jako vedoucí úseku fúzí a akvizic v Evropě. Předtím zastával funkci státního tajemníka ve Spolkovém ministerstvu práce a sociálních věcí, byl členem výkonné rady ECB, vykonával funkci státního tajemníka na Spolkovém ministerstvu financí, kde byl předtím ředitelem oddělení finanční trhy/finanční služby. Svoji kariéru na Spolkovém ministerstvu financí začal jako osobní referent státního tajemníka pro mezinárodní a evropské záležitosti a regulaci finančního trhu. Asmussen absolvoval studium národního hospodářství se zaměřením na měnovou a kurzovou politiku. Získal doktorát v ekonomii a titul MBA.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články