VIG investuje do společnosti APEIRON Biologics AG, která testuje lék na COVID-19


			VIG investuje do společnosti APEIRON Biologics AG, která testuje lék na COVID-19

Vienna Insurance Group investuje do rakouské biotechnologické společnosti APEIRON Biologics AG, která kromě jiného pracuje na vývoji účinné látky proti COVID-19. Lék, na jehož vývoji se podílí rakouský vědec Josef Penninger, je už podáván prvním pacientům s onemocněním COVID-19 v rámci celoevropské klinické studie.

Společnými silami proti COVID-19

Firma APEIRON se sídlem ve Vídni se soustředí na objevování a vývoj zcela nových možností imunoterapie proti rakovině a léků na nemoci dýchacích cest. Z důvodu pandemie COVID-19 se v současnosti věnuje hlavně vývoji vhodné účinné látky. Společně s firmou APEIRON chce skupina VIG přispět k boji s COVID-19 a dostát tak své sociální zodpovědnosti jako podnik vůči společnosti.

„Naším nejvlastnějším úkolem jako pojišťovny je poskytnout lidem zajištění vůči rizikům. Na základě aktuální situace je středobodem zájmu zdraví a nám jako pojišťovacímu koncernu s velkým portfoliem v oblasti životního a zdravotního pojištění záleží na podpoře zdraví a zajištění prevence před nemocemi. Náš vstup do společnosti APEIRON proto představuje trvale udržitelnou a významnou příležitost naplnit životem náš slib „Chránit to, na čem záleží,“ za současného zohlednění našich hospodářských cílů“, o tom je přesvědčená generální ředitelka Elisabeth Stadler.

Na podporu zdraví a zdravotního stavu přijala pojišťovací skupina VIG opatření už v rámci programu Agenda 2020 a posiluje svou obchodní činnost v rámci zdravotního pojištění. Získání podílu na společnosti APEIRON v rámci navýšení kapitálu je krok tímto směrem, který dokonale zapadá do celkové strategie.


Mohlo by vás zajímat: Věštírna Martina Podávky: Vize férového ŽP se naplnila!


Lék se již testuje

Aktuální 2. fáze klinické studie společnosti APEIRON v rámci vývoje očkovací látky proti COVID-19 vychází z výsledků výzkumu viru SARS. Lék APN01, k jehož vývoji přispěl i vědec Josef Penninger z Horních Rakous, byl vyvinut po první vlně SARS v roce 2003 pro léčbu akutního poškození plic a syndromu respirační tísně jako hlavní příčiny úmrtí způsobených COVID-19.

Medikament APN01 na jedné straně imituje receptor ACE2, na který virus SARS cílí a jehož prostřednictvím infikuje buňky, a zabraňuje tak připojení viru k buňce. Současně chrání svým duálním mechanizmem plicní tkáň před infekcí vyvolané virem. V současnosti je lék testován v rámci klinické studie v Rakousku a v několika dalších evropských zemích, a je podáván prvním pacientům s COVID-19

„APN01 představuje jeden z mála specifických terapeutických postupů proti koronaviru a je jedním z nejdále vyvinutých prostředků k léčbě COVID-19. V případě úspěšného průběhu studie by mohlo následovat urychlené schválení pro Evropu, a tak by se lék mohl brzy dostat na trh. Proto s velkou radostí vítáme v rámci navýšení našeho kapitálu Vienna Insurance Group jako nového strategického investora a jsme velmi vděční za tuto podporu, přispívající ke zvládnutí probíhající pandemie korony,“ říká Peter Llewellyn-Davies, předseda představenstva společnosti APEIRON Biologics AG.


Mohlo by vás zajímat: Pojištění odpovědnosti ve světle nové judikatury


„Naše laboratoř podala v spolupráci s dalšími výzkumníky první důkaz in vivo, že protein ACE2 je klíčovým receptorem pro SARS-CoV-2 a má potenciál chránit plíce. Mám radost, že na základě naší dlouholeté výzkumné a vývojové činnosti je nyní prostřednictvím klinické studie zkoumán potenciál APN01 (rozpustného lidského proteinu ACE2) k léčbě pacientů s COVID-19. Investice Vienna Insurance Group zásadně přispěje k dalšímu vývoji tohoto kandidáta na lék a podpoří tak velké úsilí o nalezení účinných možností léčby v boji s COVID-19,“ uzavřel Prof. Dr. med. Penninger, zakladatel a člen dozorčí rady společnosti APEIRON Biologics a současně profesor na University of British Columbia.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články