Pojišťovna roku: Slavnostní galavečer se kvůli pandemii odkládá


			Pojišťovna roku: Slavnostní galavečer se kvůli pandemii odkládá

Asociace českých pojišťovacích makléřů, Česká asociace pojišťoven a specializovaný portál oPojištění.cz jsou z důvodu vývoje pandemické situace v Česku nuceni zrušit prosincový termín slavnostního galavečera u příležitosti předávní cen 21. ročníku odborné ankety Pojišťovna roku.

Prezídium AČPM na svém mimořádném zasedání zvážilo rapidně se zhoršující covidovou situaci a související vládní opatření, konstatovalo, že zdraví a bezpečí našich členů, klientů a partnerů je pro nás prioritou, stejně jako předcházení všem možným rizikům, a rozhodlo proto o odložení galavečera k vyhlášení výsledků 21. ročníku ankety Pojišťovna roku z původně plánovaného 2. 12. 2021 na středu 25. května 2022. Místo konání zůstává nezměněné, tedy KC ČNB. Po loňském krizovém řešení, vynuceném rovněž pandemií, tedy individuálním udílení cen jednotlivým vítězným pojišťovnám v prosinci 2020, se tak vrátíme zpět k již tradičnímu a osvědčenému jarnímu formátu naší akce. Pevně věříme, že po skončení současné  – snad již poslední – vlny nákazy se konečně budeme moci setkat bez roušek a testů, a hlavně bez obav, že by galavečer Pojišťovny roku snad mohl ohrozit něčí zdraví…

Hlasování v anketě se prodlužuje do 31. 12. 2021.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Co může po volbách „zatopit“ pojistnému sektoru?


Ohlédnutí za loňským speciálním ročníkem

Už loňský ročník byl kvůli pandemii koronaviru výjimečný. Organizátoři byli nuceni odložit pořádání ankety z jara na podzim, a tak prodloužili hodnocené období roku 2019 i o rok 2020 – proto tedy byla anketa pojmenována Pojišťovna roku 2019-2020.

A jak konkrétně se odrazil názor hodnotitelů ve zmíněných pěti oceňovaných kategoriích? V kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů se loni z prvenství radovala pojišťovna Allianz, následována Generali Českou pojišťovnou (GČP) a Českou podnikatelskou pojišťovnou (ČPP). Rovněž v Pojištění občanů patřilo zlato Allianz. Druhé místo získala ČPP a třetí se umístila KooperativaAllianz dominovala také kategoriím Autopojištění a Životní pojištění, shodně ji pak na druhém a třetím místě následovaly GČP a ČPP. Ve Specializovaném pojištění se asi nejvýrazněji projevily dopady koronakrize: po letech kralování na čele žebříčku musela ERV Evropská pojišťovna uvolnit místo pojišťovně Euler Hermes, stříbrná pozice patří pojišťovně Atradius a třetí příčka náleží Agra pojišťovně.


Mohlo by vás zajímat: Vývoj povinného ručení 2021: Dynamika růstu pojistného výrazně zpomaluje!


Předsedkyně AČPM Jiřina Nepalová k loňským výsledkům ankety:

Zdroj: YouTube, AČPM

Osobnost pojistného trhu v dobrých rukách

Ivan Špirakus_InsiaV souladu s tradicí organizátoři v rámci ankety rovněž udělili titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Držiteli tohoto ocenění z předešlých ročníků jsou: Luděk Menčík (Pojišťovna roku 2003), Petr Pavlík (2005), Vladimír Mráz (2007), Marek Venuta (2008), František Stach (2009), Vladimír Přikryl (2010), Konštantín Alexejenko (2011), Jaroslav Daňhel (2012), Václav Křivohlávek (2013), Zdeněk Voharčík (2014), Jakub Hradec (2015), Jiřina Nepalová (2016), Jiří Charypar (2017) a Vladimír Krajíček (2018).

Loni se k nim připojil generální ředitel společnosti INSIA, dlouholetý člen vedení Asociace českých pojišťovacích makléřů a zakladatel ankety Pojišťovna roku Ivan Špirakus.


Mohlo by vás zajímat: Pojišťovny inovují produkty. Ruší limity nebo snižují spoluúčast


Fotogalerie: Podívejte se, jak proběhlo předávání cen ankety Pojišťovna roku 2019-2020


Zdroj: YouTube, Allianz TV

Kdo je nejlepším pojišťovacím makléřem?

V rámci ankety také proběhlo zhodnocení makléřů sdružených v AČPM členskými pojišťovnami ČAP pod názvem Pojišťovací makléř roku. Mezi hlavní kritéria posuzování makléřských výkonů patří např. kvalita podkladů dodávaných pojišťovně, úroveň komunikace makléř – pojišťovna a makléř – klient či správa pojištění. Pojišťovacím makléřem roku 2019/2020 se stala největší česká makléřská společnost RENOMIA, která se také opakovaně umisťuje na prvním místě v exkluzivním žebříčku portálu oPojištění.cz TOP 30 pojišťovacích makléřů. Pomyslné stříbro brala společnost RESPECT a bronz patří OK Group.


Mohlo by vás zajímat: ČAP k 3Q 2021: Léto přineslo enormní růst majetkových škod


Originální cena designéra Matěje Chabery

Cena, Pojistovna roku 2019Stalo se zvyklostí, že si organizátoři ankety vyberou originálního českého umělce, se kterým pak spolupracují na podobě předávané ceny. Pro loňský ročník byl osloven oceňovaný designér Matěj Chabera. Jeho abstraktní design ceny je inspirovaný gestem obejmutí, které evokuje pocit ochrany a bezpečí.

Samotný objekt tvoří sevřená – objímající – dekorativní kovová struktura s jistou základnou z černého betonu. Každá z celkem 19 cen je ručně vytvarovaná z laserem řezaného plechu, a každá tak má i svůj jedinečný tvar.

Povrchové zpracování je také zcela unikátní a jeho technologie byla vyvinuta na míru projektu. Tradiční zlatá, stříbrná a bronzová barva tak dostaly matnou metalickou podobu. Ceny mají rozměr 320 x 100 mm, váží 1.5 kg a byly vyrobeny v České republice lokálními mistry.

Pojišťovna roku 2019–2020: Celkové výsledky

 

Pojištění průmyslu a podnikatelů

1

Allianz pojišťovna, a.s.

2

Generali Česká pojišťovna a.s.

3

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

4

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

5

UNIQA pojišťovna, a.s.

Pojištění občanů

1

Allianz pojišťovna, a.s.

2

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

3

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

4

Generali Česká pojišťovna a.s.

5

DIRECT pojišťovna, a.s.

Autopojištění

1

Allianz pojišťovna, a.s.

2

Generali Česká pojišťovna a.s.

3

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

4

UNIQA pojišťovna, a.s.

5

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

Specializované pojištění

1

EULER HERMES SA, organizační složka

2

Atradius, pobočka pro ČR

3

AGRA pojišťovna, organizační složka

4

ERV Evropská pojišťovna, a.s.

5

COFACE CZECH

Životní pojištění

1

Allianz pojišťovna, a.s.

2

Generali Česká pojišťovna a.s.

3

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

4

UNIQA pojišťovna, a.s.

5

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

 

Osobnost pojistného trhu

Ing. Ivan Špirakus

 

Pojišťovací makléř roku 2019–2020

1

RENOMIA, a. s.

2

RESPECT, a.s.

3

OK Group a.s.

4

GrECo International s.r.o.

5

PETRISK INTERNATIONAL a.s.

Podrobné informace o anketě, její historii i kritériích hodnocení jsou k dispozici na webových stránkách ankety. Přípomínka předchozích ročníků je v podobě fotogalerie k nahlédnutí ZDE.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články