Pojišťovna roku: Vyhlášen 21. ročník odborné ankety. Galavečer 2. prosince


			Pojišťovna roku: Vyhlášen 21. ročník odborné ankety. Galavečer 2. prosince

Asociace českých pojišťovacích makléřů ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven a specializovaným portálem oPojištění.cz vyhlašuje 21. ročník odborné ankety Pojišťovna roku. Hodnocení v anketě bude probíhat do 7. listopadu 2021 na samostatných stránkách www.pojistovnaroku.cz on-line. Hlasování se mohou zúčastnit všichni samostatní zprostředkovatelé registrovaní ČNB dle zákona 170/2018 Sb.

Pokud to pandemická situace dovolí, slavnostní vyhlášení výsledků této exkluzivní odborné ankety se bude konat ve čtvrtek 2. prosince 2021 v Kongresovém centru ČNB v Praze. Nejlepší pojistitelé získají ocenění v pěti hlavních kategoriích: Pojištění průmyslu a podnikatelů, Pojištění občanů, Autopojištění, Specializované a Životní pojištění. V rámci ankety bude již tradičně jmenována i Osobnost pojistného trhu a oceněn Pojišťovací makléř roku. Osobní záštitu nad anketou tradičně převzal viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký a generálním partnerem celé akce je opět auditorská a poradenská společnost KPMG Česká republika.


Mohlo by vás zajímat: Výroční zprava ČAP: Předepsané pojistné členů vzrostlo o 3,2 % na 141,2 mld. Kč


Ohlédnutí za loňským speciálním ročníkem

Už loňský ročník byl kvůli pandemii koronaviru výjimečný. Organizátoři byli nuceni odložit pořádání ankety z jara na podzim, a tak prodloužili hodnocené období roku 2019 i o rok 2020 – proto tedy byla anketa pojmenována Pojišťovna roku 2019-2020.

A jak konkrétně se odrazil názor hodnotitelů ve zmíněných pěti oceňovaných kategoriích? V kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů se loni z prvenství radovala pojišťovna Allianz, následována Generali Českou pojišťovnou (GČP) a Českou podnikatelskou pojišťovnou (ČPP). Rovněž v Pojištění občanů patřilo zlato Allianz. Druhé místo získala ČPP a třetí se umístila KooperativaAllianz dominovala také kategoriím Autopojištění a Životní pojištění, shodně ji pak na druhém a třetím místě následovaly GČP a ČPP. Ve Specializovaném pojištění se asi nejvýrazněji projevily dopady koronakrize: po letech kralování na čele žebříčku musela ERV Evropská pojišťovna uvolnit místo pojišťovně Euler Hermes, stříbrná pozice patří pojišťovně Atradius a třetí příčka náleží Agra pojišťovně.


Mohlo by vás zajímat: Markéta Šichtařová: O inflaci, která vám žere peníze, se zatlouká…


Předsedkyně AČPM Jiřina Nepalová k loňským výsledkům ankety:

Zdroj: YouTube, AČPM

Osobnost pojistného trhu v dobrých rukách

Ivan Špirakus_InsiaV souladu s tradicí organizátoři v rámci ankety rovněž udělili titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Držiteli tohoto ocenění z předešlých ročníků jsou: Luděk Menčík (Pojišťovna roku 2003), Petr Pavlík (2005), Vladimír Mráz (2007), Marek Venuta (2008), František Stach (2009), Vladimír Přikryl (2010), Konštantín Alexejenko (2011), Jaroslav Daňhel (2012), Václav Křivohlávek (2013), Zdeněk Voharčík (2014), Jakub Hradec (2015), Jiřina Nepalová (2016), Jiří Charypar (2017) a Vladimír Krajíček (2018).

Loni se k nim připojil generální ředitel společnosti INSIA, dlouholetý člen vedení Asociace českých pojišťovacích makléřů a zakladatel ankety Pojišťovna roku Ivan Špirakus.


Mohlo by vás zajímat: Jaroslav Besperát: Přínosy pandemie? Jednoznačně digitalizace trhu…


Fotogalerie: Podívejte se, jak proběhlo předávání cen ankety Pojišťovna roku 2019-2020


Zdroj: YouTube, Allianz TV

Kdo je nejlepším pojišťovacím makléřem?

V rámci ankety také proběhlo zhodnocení makléřů sdružených v AČPM členskými pojišťovnami ČAP pod názvem Pojišťovací makléř roku. Mezi hlavní kritéria posuzování makléřských výkonů patří např. kvalita podkladů dodávaných pojišťovně, úroveň komunikace makléř – pojišťovna a makléř – klient či správa pojištění. Pojišťovacím makléřem roku 2019/2020 se stala největší česká makléřská společnost RENOMIA, která se také opakovaně umisťuje na prvním místě v exkluzivním žebříčku portálu oPojištění.cz TOP 30 pojišťovacích makléřů. Pomyslné stříbro brala společnost RESPECT a bronz patří OK Group.


Mohlo by vás zajímat: 2Q 2021: MetLife vykázal čistý zisk 3,4 mld. $. Prudential Financial 2,2 mld. $


Originální cena designéra Matěje Chabery

Cena, Pojistovna roku 2019Stalo se zvyklostí, že si organizátoři ankety vyberou originálního českého umělce, se kterým pak spolupracují na podobě předávané ceny. Pro loňský ročník byl osloven oceňovaný designér Matěj Chabera. Jeho abstraktní design ceny je inspirovaný gestem obejmutí, které evokuje pocit ochrany a bezpečí.

Samotný objekt tvoří sevřená – objímající – dekorativní kovová struktura s jistou základnou z černého betonu. Každá z celkem 19 cen je ručně vytvarovaná z laserem řezaného plechu, a každá tak má i svůj jedinečný tvar. Povrchové zpracování je také zcela unikátní a jeho technologie byla vyvinuta na míru projektu. Tradiční zlatá, stříbrná a bronzová barva tak dostaly matnou metalickou podobu. Ceny mají rozměr 320 x 100 mm, váží 1.5 kg a byly vyrobeny v České republice lokálními mistry.

Pojišťovna roku 2019–2020: Celkové výsledky

 

Pojištění průmyslu a podnikatelů

1

Allianz pojišťovna, a.s.

2

Generali Česká pojišťovna a.s.

3

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

4

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

5

UNIQA pojišťovna, a.s.

Pojištění občanů

1

Allianz pojišťovna, a.s.

2

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

3

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

4

Generali Česká pojišťovna a.s.

5

DIRECT pojišťovna, a.s.

Autopojištění

1

Allianz pojišťovna, a.s.

2

Generali Česká pojišťovna a.s.

3

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

4

UNIQA pojišťovna, a.s.

5

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

Specializované pojištění

1

EULER HERMES SA, organizační složka

2

Atradius, pobočka pro ČR

3

AGRA pojišťovna, organizační složka

4

ERV Evropská pojišťovna, a.s.

5

COFACE CZECH

Životní pojištění

1

Allianz pojišťovna, a.s.

2

Generali Česká pojišťovna a.s.

3

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

4

UNIQA pojišťovna, a.s.

5

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

 

Osobnost pojistného trhu

Ing. Ivan Špirakus

 

Pojišťovací makléř roku 2019–2020

1

RENOMIA, a. s.

2

RESPECT, a.s.

3

OK Group a.s.

4

GrECo International s.r.o.

5

PETRISK INTERNATIONAL a.s.

Podrobné informace o anketě, její historii i kritériích hodnocení jsou k dispozici na webových stránkách ankety. Přípomínka předchozích ročníků je v podobě fotogalerie k nahlédnutí ZDE.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články