Německý Insurtech Flypper končí. Nemá dost peněz


			Německý Insurtech Flypper končí. Nemá dost peněz
29.1.2020 InsurTech, Technologie

Každé čtvrtletí jsou publikovány zprávy o nových rekordech investic do německých Insurtech projektů. Ale ne každému se podaří nějakého investora přesvědčit. Německý startup Flypper na svém webu těsně před vánočními svátky oznámil, že „se nepodařilo získat potřebný kapitál“.

Flypper je pojišťovací společnost založená v roce 2016 zaměřená na produkty spojenými s nemovitostmi a úrazové pojištění v Německu. Ještě nedávno zaměstnávala asi 35 osob. Nejprve spousta elánu, energie a také uznání, pak průtahy a posuny startu projektu, až to celé poněkud utichlo.

Také zájem o zakladatele Dominika Groenena opadl. Ten se chtěl podle svého vyjádření na rozdíl od většiny jiných insurtechů koncentrovaných na oblast obchodu vrhnout hlavně na vlastní produkty a stát se skutečnou přímou konkurencí etablovaným pojistitelům.


Mohlo by vás zajímat: Allianz Barometr rizik 2020: Největším rizikem jsou kybernetické hrozby


Ještě v roce 2017 prohlašoval Groenen: „Držíme prst na tepu doby. Jsme kompletně novým hráčem v Evropě. Flypper se stane na tomto kontinentu smysluplným pokračovatelem konceptu pojišťovny Lemonade z USA, kde se postarala o pořádný rozruch. Na rozdíl od Lemonade ale vstupuje Flypper přímo na trh hned se sedmi produkty: občanskou odpovědností, domácností, nemovitostí, úrazem a odpovědností držitele zvířete. K tomu přidáme další úplně nový produkt, který bude jedinečný.“

Vše mělo fungovat nikoli jen digitálně, jak je dnes trendy, nýbrž i v osobní rovině s důrazem na péči o koncového zákazníka. Poslední zpráva na webové stránce je ale vlastně rovnou i rozloučením, celý projekt končí.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články